Wybierz region

Wybierz miasto

  Coraz więcej białych tablic

  Autor: JOD

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Coraz więcej białych tablic Rekordową liczbę tablic rejestracyjnych wydał w maju poznański Wydział Komunikacji. Wielu kierowców, marzących o nowych, białych tablicach — stare niszczy.

  Coraz więcej białych tablic


  Rekordową liczbę tablic rejestracyjnych wydał w maju poznański Wydział Komunikacji. Wielu kierowców, marzących o nowych, białych tablicach — stare niszczy.


  Co miesiąc poznański Wydział Komunikacji wydaje średnio 3,6 3,7 tys. tablic rejestracyjnych. W maju, gdy zaczęły obowiązywać nowe zasady rejestracji i nowe tablice, zapotrzebowanie zdecydowanie zwiększyło się. Białe tablice ma już w Poznaniu ponad 5 tys. pojazdów.

  - Do tej pory poznaniak kupujący samochód od mieszkańca Mosiny czy Śremu nie musiał zmieniać numeru rejestracyjnego, gdyż oba miasta znajdowały się w jednym województwie tłumaczy Stanisław Bartkowiak, dyrektor Wydziału Komunikacji. Teraz każdy powiat ma osobne rejestracje, dlatego musimy wydawać większą liczbę tablic.

  Na własne żądanie wymiana czarnych tablic na białe możliwa jest dopiero w maju przyszłego roku. Nowe przysługują osobom kupującym samochód, czy zmieniającym adres zamieszkania. Niektórzy kierowcy obchodzą ten przepis niszcząc tablice. Łamią je na pół i mówią, że ktoś w nich wjechał mówi dyrektor Bartkowiak. Nie mamy wyjścia, musimy takie tablice wymienić.

  Wymiana tablicy i wystawienie dowodu rejestracyjnego kosztuje teraz 135 zł. Mimo tego wielu kierowców marzy o tym, by ich samochód wyglądał bardziej ,,po europejsku''. Przez większą część maja kolejki w Wydziale Komunikacji były potężne. Ostatnio na szczęście trochę się uspokoiło. Zupełnie dobrze zrobi się dopiero po przeprowadzce do nowego budynku przy Gronowej.


  Stanisław Bartkowiak
  dyrektor Wydziału Komunikacji
  Cieszymy się, że budynek przy Gronowej, do którego mamy się przenieść, jest coraz ładniejszy. Przeprowadzka będzie jednak skomplikowana, bo musimy mieć gotowe wszystkie stanowiska biurowe, cały system komputerowy, by do pracy przystąpić z marszu.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)