Wybierz region

Wybierz miasto

  Część ,,Panoramy'' do rozbiórki

  Autor: JOD

  2000-06-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o rozbiórce części poznańskiego centrum handlowego ,,Panorama''. Rozbudowa, zdaniem inspektorów, odbywała się bez zezwolenia.

  Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o rozbiórce części poznańskiego centrum handlowego ,,Panorama''. Rozbudowa, zdaniem inspektorów, odbywała się bez zezwolenia. Wartość obiektu wynosi kilka milionów zł.


  Przy ul. Góreckiej w Poznaniu trwa rozbudowa centrum handlowego ,,Panorama''. Jak informowaliśmy, inwestor - firma ,,Konkret'' - zwrócił się do Wydziału Urbanistyki i Architektury o zezwolenie na rozbudowę. Urzędnicy stwierdzili, że faktycznie trwa ona już od kilku miesięcy i jest poważnie zaawansowana. Skierowali sprawę do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Inwestor zapewniał, że dokumenty przedstawił w terminie. Urzędnicy twierdzili natomiast, że dotyczyły one poprzednich prac, a nie rozpoczętej później kolejnej rozbudowy.

  Wczoraj, jak nieoficjalnie dowiedziała się ,,Gazeta Poznańska'', powiatowy inspektor wydał decyzję o rozbiórce zaplecza dostawczo-magazynowego ,,Panoramy''. Według aktualnych rynkowych cen wartość obiektu wynosi ok. 4 mln zł.

  Od tej decyzji inwestor może się odwołać do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Jeżeli ten postanowienie inspektora powiatowego utrzyma, obiekt trzeba będzie rozebrać.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.