Wybierz region

Wybierz miasto

  Komputer pilnuje samochodów

  Autor: GOK

  2000-07-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Kolejny parking strzeżony przez komputer przyjmuje samochody. Obok Portu Lotniczego Ławica taki samoobsługowy parking, na którym fotografowane są wszystkie wjeżdżające i wyjeżdżające auta ma Multikino.

  Kolejny parking strzeżony przez komputer przyjmuje samochody. Obok Portu Lotniczego Ławica taki samoobsługowy parking, na którym fotografowane są wszystkie wjeżdżające i wyjeżdżające auta ma Multikino.


  Klient podjeżdża do szlabanu, wciska guzik i odbiera bilet z kodem kreskowym i wybitą godziną wjazdu opowiada Maciej Mikłaszewicz, operator komputera na parkingu przy Multikinie. Wtedy otwiera się szlaban, a kamera fotografuje samochód i jego tablice rejestracyjne. Ten sam bilet kierowca podaje mi, gdy wyjeżdża: ja wtedy odczytuję kod i komputer wyświetla mi, jaki czas samochód spędził na parkingu i jaka należy się opłata. Jednocześnie ponownie robione jest zdjęcie i w ten sposób mogę sprawdzić, czy to jest ten sam samochód, który wjechał, a tym samym, czy ktoś przypadkiem nie próbuje wyjechać innym wozem z ukradzionym komuś biletem...

  Wjazd na guzik

  Z parkingu korzystają klienci i sprzedawcy pobliskiego targowiska oraz goście Multikina. Niektórzy z nich wykupują karnety abonamentowe na dzień, noc, lub całą dobę. Wtedy otrzymują specjalny magnetyczny,, guzik'' otwierający szlaban i rejestrujący jednocześnie wjazd konkretnego samochodu.
  Najniższa opłata za godzinę wynosi 1 złoty. W przypadku, gdy przy wyjeździe jest długa kolejka oczekujących samochodów, operator może odliczyć czas stania w niej, maksymalnie do 15 minut.

  Zgubiłeś płać!

  Zdarza się tak, że wyjeżdżający mówi, że zgubił bilet opowiada M. Mikłaszewicz. Wtedy muszę poprosić go o dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a także o opłatę karną w wysokości 300 złotych.
  Parking przy Multikinie działa od 15 maja i od tego czasu wszystkie zdjęcia samochodów są przechowywane w bazie danych. Prowadzi go spółka Poland Parking.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.