Wybierz region

Wybierz miasto

  Liga Światowa według schematu

  Autor: PAT

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Organizatorzy meczów Ligi Światowej siatkarzy na wczorajszej konferencji w Poznaniu przekonywali, że w ,,Arenie'' będzie taka sama atmosfera jak w innych polskich halach.

  Organizatorzy meczów Ligi Światowej siatkarzy na wczorajszej konferencji w Poznaniu przekonywali, że w ,,Arenie'' będzie taka sama atmosfera jak w innych polskich halach.


  Pomysł zorganizowania meczów w stolicy Wielkopolski to był mój pomysł. Mecze miały być w Poznaniu i będą, a z moich ust nigdy nie padły słowa o możliwości ich przeniesienia gdzie indziej. Nie przewiduję żadnych niespodzianek organizacyjnych, bo przez dwa lata wypracowaliśmy taki schemat działania, że nie musimy się o nic martwić - podkreślił sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Janusz Biesiada.


  Telefony z całej Polski

  Działacze siatkarskiej centrali są też spokojni o frekwencję na trybunach, choć największa hala w Poznaniu ostatni raz, na sportowej imprezie, zapełniła się do ostatniego miejsca na początku lat 90. (pucharowe mecze koszykarek Olimpii).

  Wiele instytucji jest ,,zasypywanych'' pytaniami o bilety na spotkania, kończące tegoroczną edycję rozgrywek grupowych LŚ. Najwięcej telefonów z całej Polski odbierają pracownicy ,,Areny''. Od dziś (od godz. 8) przy wejściu ,,A'' zaczną oni sprzedaż wejściówek w cenie po 20 zł na każdy mecz. Dla kibiców przeznaczono 7 tys. biletów (po 3,5 tys. na piątek i sobotę).

  Kierownictwo ,,Areny'' przygotowane jest jednak na przyjęcie w sumie prawie 10 tys. osób. Samą organizacją spotkań zajmuje się bowiem 600 osób. 400 biletów i zaproszeń rezerwuje sobie też PZPS, a pozostałą pulę miejsc wykorzystuje w celach promocyjnych firma Polkomtel SA, główny sponsor LŚ w naszym kraju.


  Komórka za serwis

  Nigdy wcześniej nie byłam na meczu siatkówki. Od kiedy zostaliśmy sponsorem Ligi Światowej nie opuściłam żadnego pojedynku biało-czerwonych i wciąż pozostaję pod wrażeniem entuzjazmu, jaki towarzyszy rywalizacji siatkarzy - przyznała Beata Brzuchnalska z Polkomtela.

  Główny sponsor ma wypełnić kibicom czas już ponad godzinę przed rozpoczęciem każdego ze spotkań. W ,,Arenie'' mają wystąpić więc zespoły taneczne, ma być przedstawiony specjalny program siatkarski, a w dziesięciomiutowej przerwie między drugim a trzecim setem ktoś z publiczności będzie miał szansę odebrać w nagrodę telefon komórkowy, jeśli tylko z 18 m zaserwuje piłkę w boisko.


  Poznań nie gorszy od Łodzi i Katowic

  Janusz Biesiada zaprzeczył, że Poznań jest gorszym miejscem do rozgrywania meczów LŚ niż Katowice czy Łódź, ponieważ jego zdaniem na sukces organizacyjny składają się nie tylko względy komercyjne. Wpływy z biletów to jedynie znikoma część budżetu, potrzebnego do goszczenia najlepszych siatkarzy świata. Osobiście znam jeden przypadek przeniesienia spotkań w ostatniej chwili. Było to dwa lata temu w Brazylii, a powodem zmiany hali okazała się poważna usterka techniczna obiektu, mieszczącego 18 tys. widzów. ,,Arena'' spełnia wszystkie wymogi i już od listopada ubiegłego roku figuruje w oficjalnych dokumentach - dodał sekretarz generalny PZPS.

  Mimo więc, że organizatorzy LŚ zarobią na biletach o połowę mniej pieniędzy niż w Łodzi (po 10 tys. widzów na każdym pojedynku) czy w Katowicach (po 11 tys.) nie odbierają Poznaniowi szans na podobną imprezę w kolejnych latach. Przyszłoroczna edycja LŚ i następne mogą też zawitać do ,,Areny'', ale decyzję o tym może podjąć tylko PZPS.


  Program spotkań:

  30 czerwca (piątek), godz. 20 (transmisja w TVP Regionalna)

  1 lipca (sobota), godz. 17.15 (transmisja w TVP 1)

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.