Wybierz region

Wybierz miasto

  Orzeł odzyskał wolność

  Autor: GOK

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  fot: Ten młody orzeł bielik wczoraj został wypuszczony na wolność. Młody orzeł bielik z poznańskiego zoo został wczoraj wypuszczony na wolność. Była to już druga próba przywrócenia go środowisku.


  fot: Ten młody orzeł bielik wczoraj został wypuszczony na wolność.

  Młody orzeł bielik z poznańskiego zoo został wczoraj wypuszczony na wolność. Była to już druga próba przywrócenia go środowisku. Wcześniej orzeł przebywał w specjalnej wolierze, gdzie był przygotowywany do życia na swobodzie.


  To młody ptak, przywieziony do nas w grudniu ubiegłego roku mówi Artur Przybylczak, opiekun ptaków drapieżnych. Znaleziono go wyczerpanego na polu koło Konina.
  Bielik początkowo przebywał w małej wolierze tzw. beczce, gdzie nie widział ani ludzi, ani innych zwierząt. Uczyniono tak, by nie zatracił instynktu. Z czasem został przeniesiony do większej woliery, gdzie na kilkunastu konarach różnej wysokości mógł trenować lądowanie na drzewach.
  Pierwsza próba wypuszczenia go na wolność, przeprowadzona w styczniu, nie powiodła się opowiada A. Przybylczak. Wczoraj natomiast wyszedł z klatki przewiezionej do lasu koło Konina, wyleciał i spokojnie zataczał kręgi. I już tam został.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)