Wybierz region

Wybierz miasto

  Przewiozą nawet tygrysa!

  Autor: Grzegorz Okoński

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000 Schronisko w Poznaniu otrzymało specjalistyczny samochód do przewozu zwierząt Przewiozą nawet tygrysa! Nie ma w Polsce drugiego tak wyposażonego samochodu twierdzi ...

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000

  Schronisko w Poznaniu otrzymało specjalistyczny samochód do przewozu zwierząt
  Przewiozą nawet tygrysa!
  Nie ma w Polsce drugiego tak wyposażonego samochodu twierdzi Grzegorz Lachowicz, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Poznaniu, które otrzymało wczoraj specjalistyczne auto do transportu zwierząt. Można nim przewieźć nawet tygrysa wtórował mu wiceprezydent Paweł Klepka.

  Auto dostarczyło i wyposażyło Daewoo, które jak podkreślał Jędrzej Szwedek, dyr. Zakładu Usług Komunalnych przyjmowało wszystkie uwagi i zastrzeżenia przy projektowaniu oraz zaproponowało rozsądną cenę. Ta jak się mówi nieoficjalnie oscyluje na poziomie 60 tys. zł.

  Z kałasznikowem po psy

  Teraz jesteśmy przygotowani na wszystko zapewnia G. Lachowicz. We wnętrzu auta stoją trzy klatki dla psów dużych, średnich i małych, do tego klatki do przewozu kotów i nosze z pasami do przypinania rannych psów zabieranych np. z wypadków samochodowych.

  Osługa samochodu może skorzystać ze specjalnego kombinezonu z ochraniaczami i kaskiem z przyłbicą. Jest też... uzbrojona!

  To jest kałasznikow przystosowany do wystrzeliwania siatki obezwładniającej. Taki model, jaki stosowało ZOMO demonstruje G. Lachowicz. Mam jednak nadzieję, że nie będziemy musieli go używać. Policja przeszkoliła nas w jego stosowaniu.

  Porządkowanie spraw

  komunalnych

  Kluczyki do samochodu wręczył Jędrzejowi Szwedkowi, wiceprezes Przedsiębiorstwa Transportowego Handlu Wewnętrznego ,,Trans-Poz' SA', przedstawiciel Daewoo Jan Piasecki. Dyrektor Szwedek przekazał je kierownikowi schroniska. Ten samochód jest kolejnym etapem w porządkowaniu spraw komunalnych przyznał wiceprezydent Paweł Leszek Klepka.

  GOK

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)