Wybierz region

Wybierz miasto

  Stopniowa zmiana organizacji ruchu

  Autor: JOD

  2000-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nadspodziewanie dobrze jeździ się objazdami wyznaczonymi w związku z remontem ul. Podgórnej i wymianą torów na ul. Strzeleckiej. Korki wystąpiły tylko pierwszego dnia. Miasto uratowały święta i początek wakacji.

  Nadspodziewanie dobrze jeździ się objazdami wyznaczonymi w związku z remontem ul. Podgórnej i wymianą torów na ul. Strzeleckiej. Korki wystąpiły tylko pierwszego dnia. Miasto uratowały święta i początek wakacji. Kierowcy nie muszą się martwić, że śródmieście nigdy już nie będzie przejezdne.  W miniony poniedziałek wydawało się, że objazdy zostały źle wytyczone. Nie spełniały swej roli. Całe śródmieście zakorkowało się. Kierowcy blokowali ulice, na które wjeżdżali mimo ustawionych barier. Tak było m.in. na ul. Zielonej.


  Korki na zawsze?

  Potem sytuacja się unormowała. Korków w mieście już nie widać. Ludzie nauczyli się żyć z objazdami, wielu poznaniaków opuściło miasto. Kierowcy obawiają się jednak, że już nigdy nie będzie się jeździć wygodnie przez śródmieście. Ul. Podgórna będzie przecież jednokierunkowa, trzeba więc szukać stałych objazdów w stronę rynku Bernardyńskiego tym bardziej, że ze Świętego Marcina będzie można skręcać tylko w prawo, w ul. Krysiewicza.


  Zmiany na raty

  - Docelowo tak ma rzeczywiście być, jednak jeszcze nie w pierwszym etapie remontu - mówi Jacek Tomaszewski, miejski inżynier ruchu. - Po przebudowie ul. Podgórnej, Świętym Marcinem będzie się zjeżdżało do placu Wiosny Ludów, a dalej, tak jak do tej pory, można pojechać przedłużeniem Podgórnej w stronę rynku Bernardyńskiego. Trasa ta zostanie zamknięta po zbudowaniu torów w kierunki mostu Rocha.

  Do sklepów mieszczących się przy ul. Podgórnej będzie można dojechać Świętym Marcinem, zawracając na placu Wiosny Ludów. Opracowane już zostały kompleksowe zasady organizacji ruchu w śródmieściu. Dochodzić się jednak będzie do tego stanu stopniowo.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.