Wybierz region

Wybierz miasto

  Trzydniowy maraton z lotkami i tarczami

  Autor: Radosław Patroniak

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000 Dart Mistrzostwa Polski w Poznaniu Trzydniowy maraton z lotkami i tarczami W turnieju pań walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000

  Dart Mistrzostwa Polski w Poznaniu
  Trzydniowy maraton z lotkami i tarczami  W turnieju pań walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

  250 mężczyzn i 56 kobiet stanęło na starcie III Mistrzostw Polski w Darcie. Areną zmagań lotkarzy była przez trzy dni hala przy ul. Ułańskiej w Poznaniu.


  Zamontowano w niej 50 automatów, które w trakcie zawodów przeżywały prawdziwe oblężenie. - Rzeczywiście ilość uczestników była imponująca. Nie wszyscy mieli takie samo zdanie, ale dla mnie wystrój sali był ciepły i mimo zmęczenia 9-godzinną podróżą grało mi się w niej dobrze - stwierdziła zwyciężczyni turnieju kobiet, Anna Pawelczyk.

  Król miał swój dzień

  Zawody, rozegrane pod patronatem ,,Gazety Poznańskiej', stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzili sami uczestnicy. - Zdecydowanie na tle rywali wyróżniał się Paweł Trzaska, który zawodników, grających w Wielkopolskiej Lidze Darta, przewyższa co najmniej o klasę. Honor naszego regionu uratował Piotr Król z Wronek. W turniejach dartowych bierze on udział dopiero od trzech miesięcy, więc czwarta lokata jest dla niego wielkim sukcesem. W powszechnej opinii w niedzielę miał on dzień konia - mówił wczoraj dyrektor organizacyjny turnieju, Aleksander Słupski.

  Wśród kobiet rywalizacja była bardziej wyrównana niż wśród mężczyzn. Finałowy pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 i miał swoją niepowtarzalną dramaturgię. Wygrała była mistrzyni Polski juniorek, ale koninianka Małgorzata Łukasik, utytułowana zawodniczka w wielu odmianach darta, też była w świetnej dyspozycji.

  - Zwycięstwo w Poznaniu to mój największy sukces. Dotychczas mogłam się pochwalić trzecim miejscem na krajowym championacie darta amerykańskiego. Jeśli człowiek trenuje sześć godzin dziennie, to nie może mówić, że dart to tylko hobby. Już od dwóch lat regularnie rzucam do tarczy i traktuję lotki jak najbardziej poważnie - przyznała Pawelczyk.

  Triumfatorzy mistrzostw nie wyjechali z Poznania z pustymi rękami. Za pierwsze miejsce Polska Federacja Darta wypłaciła - 1000 zł najlepszej zawodniczce i 1700 zł najlepszemu zawodnikowi. Ponadto każda z uczestniczek turnieju otrzymała pluszową maskotkę.

  Jeszcze przed poznańską imprezą PFD ustaliła kadrę na Mistrzostwa Europy we włoskim Riccione (20-28 maja). Znaleźli się w niej m.in. Rafał Fiszerowicz (Swarzędz) i Krzysztof Antczak (Poznań). Każde miejsce w pierwszej dwudziestce któregokolwiek z reprezentantów można byłoby uznać za rewelacyjne osiągnięcie. PAT

  Lista przyjaciół i sponsorów Mistrzostw Polski w Darcie:

  1. Kompania Piwowarska S.A. - Jarosław Kostański

  2. Chevry Handel - Andrzej Kalinowski

  3. Kia Lee Motors Komorniki - Leszek Liszyński

  4. Bal Tur Swarzędz - Aurelia Balicka

  5. Hotel Restauracja Ricc w Swarzędzu - Ryszard Braciszewski

  6. Agencja Handlowo-Usługowa ,,Oskar'

  7. Darts & Billiards ,,Atika'

  8. O.F.E. Pol Sat - Ewa Kalinowska

  9. Bill Cup - Szymon Sikora

  Wyniki III MP w Darcie:

  mężczyźni

  1. Paweł Trzaska (Warszawa),

  2. Marek Szalecki (Katowice),

  3. Adam Skalski (Warszawa),

  4. Piotr Król (Wronki);

  kobiety

  1. Anna Pawelczyk (Olsztyn),

  2. Małgorzata Łukasik (Konin),

  3. Małgorzata Wesołowska (Choszczno).

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)