Wybierz region

Wybierz miasto

  W sklepie nie będzie taniego wina

  Autor: SAGA

  2000-07-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Właścicielka sklepu przy ul. Wawrzyniaka 22 zadeklarowała, że nie będzie sprzedawać taniego wina. Radni komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania - po takim zapewnieniu - postanowili nie ...

  Właścicielka sklepu przy ul. Wawrzyniaka 22 zadeklarowała, że nie będzie sprzedawać taniego wina. Radni komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania - po takim zapewnieniu - postanowili nie zabierać jej zezwolenia na sprzedaż alkoholu.


  Wniosek do miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu placówce przy Wawrzyniaka złożyła w Urzędzie Miasta Rada Osiedla Jeżyce. Było to kolejne pismo w tej sprawie.
  RO Jeżyce wnioskowała o całkowite odebranie placówce zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Mniej,, drastyczną'' propozycję złożyła policja i Straż Miejska. Prosili, by zaprzestać sprzedaży tam taniego wina. Mówili o wysokim zagrożeniu przestępczością na tzw.,, starych Jeżycach'', na które istnienie jednego sklepu nie ma wpływu. Podkreślali jednak, że przed sklepem dochodzi często do zaczepiania przechodniów, że pijący wino zanieczyszczają pobliską bramę. Nikt jednak nie mógł w 100. proc. stwierdzić, że sprawcami tych wykroczeń są klienci omawianego sklepu.

  Ponieważ okazało się, że pozwolenie obejmuje wszystkie rodzaje win (napoje z zawartością alkoholu do 18 proc.), więc nie tylko,, jabłkowe'', ale i dobrych gatunków, radni postanowili nie odbierać koncesji. Właścicielka sklepu zadeklarowała natomiast, że wycofa ze sprzedaży tanie wina.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.