Wybierz region

Wybierz miasto

  Wielkopolska ma nowego wojewodę

  Autor: ROM

  2000-06-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Premier Jerzy Buzek podjął decyzję o nominowaniu na stanowisko wojewody wielkopolskiego - Stanisława Tamma. Nominację nowemu wojewodzie wręczy w tym tygodniu w imieniu premiera jego poprzednik - szef Kancelarii ...

  Premier Jerzy Buzek podjął decyzję o nominowaniu na stanowisko wojewody wielkopolskiego - Stanisława Tamma. Nominację nowemu wojewodzie wręczy w tym tygodniu w imieniu premiera jego poprzednik - szef Kancelarii Premiera, minister Maciej Musiał. Uroczystość odbędzie się w Poznaniu.  W piątek późnym wieczorem premier Buzek przyjął w swej kancelarii wicewojewodę Stanisława Tamma. Rozmowa odbywała się w obecności szefa Kancelarii Premiera - Macieja Musiała. Uroczystość nominacji nie nastąpiła z powodów proceduralnych. Na nominacji potrzebny był podpis szefa MSWiA Marka Biernackiego, który z powodu kłopotów rodzinnych był nieobecny.

  W sobotę Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier podjął decyzję o odwołaniu Macieja Musiała ze stanowiska wojewody wielkopolskiego i powołaniu na tę funkcję Stanisława Tamma z dniem 20 czerwca. Sprawa jest już przesądzona i wszelkim spekulacjom mozna położyć kres. O swojej decyzji premier Jerzy Buzek poinformował jeszcze w piątek późnym wieczorem szefa wielkopolskiej ,,Solidarnosci'' Bogdana Klepasa, który w rozmowie z nami nie ukrywał radości:

  - Jest to fachowiec przygotowany do tej pracy. Decyzja o jego nominacji dowodzi, że Akcja Wyborcza ,,Solidarność'' nie stosuje klucza partyjnego. Jest to wybór merytoryczny, gdyż Stanisław Tamm nie jest członkiem żadnej partii. Miał nasze poparcie, kiedy był kandydatem na wicewojewodę, miał je też teraz. Jest człowiekiem konsekwentnym, potrafi podejmować decyzje. Jest towarzyski, miły, można z nim o wszystkim porozmawiać. Ma normalne cechy ludzkie - spointował lider AWS.


  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.