Wybierz region

Wybierz miasto

  Za torbę marihuany trafi przed sąd

  Autor: KK

  2000-07-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Spec-wydział Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oskarżył 25-letniego Rafała Ch. o posiadanie i przewóz prawie czterech kilogramów marihuany. Poznaniak Rafał Ch. jest osobą znaną organom ścigania.

  Spec-wydział Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oskarżył 25-letniego Rafała Ch. o posiadanie i przewóz prawie czterech kilogramów marihuany.

  Poznaniak Rafał Ch. jest osobą znaną organom ścigania. Był już w przeszłości karany na dwa lata wiezienia za rozbój. Tym razem odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
  12 lutego br. patrol policji zatrzymał w Pobiedziskach fiata punto Ch. do rutynowej kontroli drogowej. W jej trakcie jeden z funkcjonariuszy zauważył w aucie wypchaną torbę. Okazało się, że znajduje się w niej pięć worków foliowych z substancją wyglądającą na narkotyk.

  Policjant nie mylił się. Ekspertyza wykazała, że jest to marihuana o wadze 3.897 g, z której można byłoby wykonać prawie 8 tysięcy ,,działek'' - porcji sprzedawanych przez dealerów narkotyków.
  Początkowo zarzuty posiadania narkotyków postawiono także małżonce Rafała Ch., która wraz z nim podróżowała autem w chwili zatrzymania. Później sprawę przeciwko kobiecie umorzono uznając, że nie wiedziała ona, co przewozi małżonek.

  Ch. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i wskazał osobę, która dostarczyła mu narkotyki. Nie postawiono jednak jej zarzutów. - Według naszych ustaleń trudno przyjąć wersję oskarżonego za prawdziwą. Mamy raczej do czynienia z pomówieniem - informuje Mirosław Adamski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
  Akt oskarżenia przeciwko Rafałowi Ch. trafi niebawem do Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.