Wybierz region

Wybierz miasto

  Zagrożeni kupcy ze Strzeleckiej

  Autor: Lidka POPIELAS

  2000-07-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Prace remontowe na ulicy Podgórnej w Poznaniu nie tylko sparaliżowały ruch w centrum. Wymiana torowiska na ulicy Strzeleckiej potrwa do końca wakacji. Tamtejsi kupcy narzekają na brak klientów. 19 czerwca br.

  Prace remontowe na ulicy Podgórnej w Poznaniu nie tylko sparaliżowały ruch w centrum. Wymiana torowiska na ulicy Strzeleckiej potrwa do końca wakacji. Tamtejsi kupcy narzekają na brak klientów.


  19 czerwca br. rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Podgórnej. W związku z tym do końca sierpnia zostanie wyłączona między innymi ulica Strzelecka. Wyznaczono jedynie ciągi ruchu dla pieszych, by umożliwić dojście do znajdujących się tam posesji i sklepów. Niestety, tamtejsi sprzedawcy stracili wielu klientów przez remont.

  Obroty maleją

  Sklepy znajdujące się przy ulicy Strzeleckiej, które zaczynają się od skrzyżowania z ulicą Półwiejską, usytuowane są w bardzo dobrym punkcie miasta. Codziennie przewija się tam mnóstwo osób. W dodatku przystanki tramwajowe powodują, że sporo ludzi zagląda do pobliskich sklepów czekając na tramwaj. Odkąd rozpoczęto prace ruch na ulicy Strzeleckiej całkowicie zamarł. Sprzedawcy narzekają na brak klientów. Ponadto roboty utrudniają dojazd do posesji. Chociaż po zakończeniu prac odcinek będzie odnowiony, handlowcy martwią się bardzo letnim sezonem. W tej chwili zarabiają jedynie na pokrycie kosztów. Czekają ich dwa miesiące przymusowego zastoju oraz innych niedogodności związanych z robotami.  Czy remont jest uciążliwy dla kupców?

  Alojzy Wiśniewski
  właściciel sklepu
  ,,Radość
  Macierzyństwa'',
  ul. Strzelecka 12

  Remont jest dla nas utrapieniem. Po pierwsze jest utrudnieniem w obrotach, po drugie w dotarciu do punktu oraz, co jest niezmiernie ważne, dla transportu. Z niecierpliwością czekamy na moment otwarcia odcinka, gdzie znajduje się nasz sklep. W tej chwili jesteśmy całkowicie zablokowani. Współczuję sprzedawcom z początku ulicy, tam remont potrwa trochę dłużej.

  Ewa Dubiecka
  współwłaściciel
  sklepu spożywczego,
  ul. Strzelecka 8

  Kiedy zamknięto naszą ulicę, ilość klientów znacznie spadła. Jest to dla nas po prostu finansowa katastrofa. W tej chwili prawie jedynymi kupującymi są robotnicy z budowy. Chociaż jest to okres wakacyjny i praktycznie prawie wszędzie w handlu panuje swoisty zastój, to jednak my na tym tracimy podwójnie. Poza tym nie każdy dostawca godzi się na dojazd do nas.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.