Wybierz region

Wybierz miasto

  Zaprezentowała się wieś wielkopolska

  Autor: Rafał STERCZYŃSKI

  2000-07-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W dniach 1 i 2 lipca w Sielinku k. Opalenicy odbyła się impreza pod hasłem ,,Wieś wielkopolska - tradycja i nowoczesność". Przez dwa dni Sielinko tętniło życiem.

  W dniach 1 i 2 lipca w Sielinku k. Opalenicy odbyła się impreza pod hasłem ,,Wieś wielkopolska - tradycja i nowoczesność".  Przez dwa dni Sielinko tętniło życiem. Przed publicznością wystąpiły z programami artystycznymi zespoły z Domów Pomocy Społecznej i świetlic socjoterapeutycznych. Można też było podziwiać na wystawie prace rękodzielnicze artystów ludowych.

  Jedną z głównych imprez towarzyszących była promocja powiatów województwa wielkopolskiego. Swoją ofertę zaprezentowało dziewięć powiatów. Jury złożone z dziennikarzy oceniało między innymi estetykę stoisk, sposób promocji, ofertę dla potencjalnych inwestorów. Za najlepszą prezentację uznano wystawę powiatu grodziskiego.

  Wczoraj odbył się natomiast przegląd lokalnych zespołów folklorystycznych zatytułowany ,,Wielkopolska na swojską nutę". Pierwsze miejsce zajął zespół z Nowego Tomyśla

  Specjalną nagrodę - puchar ufundowany przez ,,Gazetę Poznańską" - zdobyły zespoły reprezentujące powiat wrzesiński: ,,Wielkopolanie Królewscy" z Grabowa i Koło Gospodyń Wiejskich z Grzybowa.

  - Największym zaskoczeniem na sobotnio-niedzielnej imprezie były dla mnie występy zespołów ludowych - mówi Małgorzata Miler, mieszkanka Poznania. - Nie wiedziałam, że one tak prężnie funkcjonują. Największe wrażenie zrobił na mnie występ zespołów z powiatu grodziskiego i wrzesińskiego. Sama kiedyś byłam członkinią podobnej grupy i doskonale rozumiem jaką pracę należy wykonać, aby osiągnąć tak wysoki poziom.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.