68-letni Polak, który samotnie przepłynął Atlantyk, został wybrany przez internautów podróżnikiem roku.

Aleksander Doba brał udział w konkursie National Geographic na podróżnika roku, był jednym z dziesięciu nominowanych do tego tytułu. W głosowaniu brali udział internauci z całego świata i to oni zdecydowali, że Doba wygrał. W głosowaniu na wszystkich podróżników oddano około pół miliona głosów.

Aleksander Doba to 68-letni emerytowany inżynier i podróżnik, który przepłynął kajakiem z Portugalii na Florydę. Podróż zajęła mu 167 dni, w sumie pokonał 7 716 mil.

Czytaj też: Prawie uderzył fotografa kijem. Ocaliła go szyba [ZDJĘCIE DNIA]Źródło: radioszczecin/x-news

Hallo

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bartek (gość)

I gratulacje temu Panu, bo kajaki to wspaniała rzecz. Sam czasami dam się porwać na jakiś spływ. Jak na razie tylko w swojej okolicy czyli spływy kajakowe Wartą i Liswartą. Ale każdy z nich wspominam cudownie, prawdopodobnie dzięki doskonałej organizacji przez http://poliswarcie.pl .

lubię pasjonatów (gość)

Też mnie to cieszy, klikając codziennie nie wierzyłam, że się uda... Ale gratuluję serdecznie, choć widać, że u nas pierwszeństwo w mediach mają celebryci i politycy, a tak wyjątkowi pasjonaci pojawiają się rzadko...