Bieg Chłapowskiego na 10 km. wygrał Pawel Olijnyk [FOTO, FILM]

Andrzej Rajewicz
Bieg Chłapowskiego na 10 km. wygrał Pawel Olijnyk
Bieg Chłapowskiego na 10 km. wygrał Pawel Olijnyk Andrzej Rajewicz
Na dystansie głównym 10 kilometrów w czasie sobotniego XXXIII Biegu im. Dezyderego Chłapowskiego najlepszy okazał się Pawel Olijnyk z Ukrainy. Drugie miejsce zajął także Ukrainiec Iveruk Mykhaylo. Trzeci był Nikodem Dworczak z Kościana.

W sobotę 6 października odbyła się XXXIII edycja Biegu im. D. Chłapowskiego. Zawody rozgrywane były na dystansach 10 i 5 kilometrów. Pięć kilometrów mieli natomiast do pokonania zawodnicy startujący w Nordic Walking.

W biegu głównym na 10 kilometrów dwa pierwsze miejsca zajęli Ukraińcy. Trzeci był kościaniak Nikodem Dworczak. Wśród pań na 10 kilometrów triumfowała Katsiaryna Ptashuk z Leszna. Drugie miejsce zajęła Julia Diatlowa z Ukrainy, a trzecia była Sandra Nowak z Zielonej Góry.

N dystansie 5 kilometrów wśród panów triumfowała Piotr Mikołajczak z Darnowa z ekipy Szymanowski Team, przed Radosławem Gluza z Opalenicy i Hubertem Mikołajczakiem z ekipy Szymanowski Team.

Wśród pań najlepszą okazała się Wioletta Matyja, przed Edytą Józefowicz i Małgorzatą Terczewską.

W marszu Nordic Walking najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Sieracka przed Ireną Grzywocz i Moniką Frąckowiak. Wśród panów zwyciężył Bronisław Sikora, przed Sławomirem Rosadzińskim i Bernardem Grzywoczem.

W sobotnim biegu na dystansie 10 kilometrów wystartowało 101 biegaczy. Na dystansie 5 km. rywalizowało 36 pań i panów. W rywalizacji Nordic Walking brało udział 14 osób.