Dominacja i pokaz siły Obry Kościan w spotkaniu z byłym mistrzem Polski

Wojciech Andrzejewski
W pierwszy dzień grudnia, godzinie 15, BC Obra Kościan podejmowała u siebie PGE Turów Zgorzelec.

Po zaledwie 2 minutach gry, Obra prowadziła aż 15:0, nie pozwalając rywalom praktycznie wyjść z piłką z własnej połowy. Pierwsze punkty dla zespołu z Zgorzelca, zdobyte z linii rzutów osobistych, padły dopiero po 3,5 minutach po wyjściu obu ekip na parkiet. Pozostała część pierwszej kwarty również przebiegła pod dyktando gospodarzy.

Po 10 minutach wynik na tablicy pokazywał 32:11 dla Obry. Rzadko kiedy można widywać aż 21 punktów przewagi w wczesnym etapie gry.

Na początku drugiej części gry gospodarze podwyższyli prowadzenie do aż 31 oczek. Wynik 42:11 pokazywał jak mocno Obra od zdominowała rywala z Zgorzelca. Trener Dominik Majchrzak widząc realia pojedynku, już od drugiej kwarty sporo rotował składem zespołu. Do przerwy gospodarze powiększyli i tak okazała przewagę do 33 punktów, schodząc do szatni z wynikiem 59:26.

Zawodnicy z Zgorzelca byli totalnie rozbici po 20 minutach gry i nic nie zapowiadało aby w trakcie drugiej odsłony meczu miało się coś zmienić. Po udanym wsadzie Michała Rybakowskiego w połowie 3 kwarty przewaga Obry osiągnęła w tym momencie 43 oczka. Gospodarze cały czas trwania trzeciej kwarty utrzymywali wręcz astronomiczną zaliczkę punktową. Po wejściu pod kosz Normana Zubera na zakończenie trzeciej części gry różnica między zespołami osiągnęła 44 punkty.

Na czwartą kwartę gospodarze wychodzili prowadząc 87:43. Ostatnią część spotkania “trójką” rozpoczął Rafał Milczyński. Przez ostatnie 10 minut dominacja Obry przybierała tylko na rozmiarze.Gospodarze pod koniec meczu osiągnęli aż 64 oczka przewagi. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 119:55.

Tak pojedynek skomentował Trener BC Obry Kościan, Dominik Majchrzak - Założyliśmy sobie aby zdobyć sporą zaliczkę od początku spotkania i ją utrzymać.Udało si ę to i chwała chłopakom, że utrzymali koncentracje w takim meczu , w którym rywal nie był na najwyższym poziomie, ponieważ dopiero wchodzi w seniorską koszykówkę.

Dla Obry punktowali: Mateusz Kaczmarek 19, Wojciech Majchrzak 18, Patryk Stankowski 17, Michał Rybakowski 16, Norman Zuber 14, Rafał Milczyński 13, Paweł Ciążkowski 9, Bartłomiej Pawlak 5, Stanisław Kiszka 4, Hubert Matuszczak oraz Marcin Uliczka po 2.

Pogrom w Płocku. Górnik Zabrze rozbił miejscową Wisłę 4:0 w 17. kolejce ekstraklasy