Dwa zwycięstwa UKŻPS Kościan w weekend [GALERIA]

Michał Dominiczak
W sobotę siatkarki UKŻPS Kościan rozpoczęły rywalizację w fazie Play off. Kościańska drużyna po rundzie zasadniczej zajęła pierwsze miejsce w ligowej tabeli i o awans do kolejnej rundy zmierzy się z SKF Forex Politechnika Poznańska. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostało w sobotę. Podopieczne Adama Cichockiego w pierwszym secie szybko wypracowały sobie przewagę punktową i konsekwentnie ją powiększały. Bardzo dobrze funkcjonował atak drużyny z Kościana i ostatecznie pierwszego seta wygrały 25:14. Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Zawodniczki UKŻPS grały skutecznie i szybko wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca seta. Druga partia meczu zakończyła się wynikiem 25:18. Trzeci set niczym nie różnił się od tego, co widzieliśmy w dwóch poprzednich. UKŻPS Kościan był zdecydowanie lepszym zespołem i odniósł zwycięstwo 25:19.

Po dość łatwej przeprawie w sobotę licznie zgromadzeni kibice spodziewali się również łatwego zwycięstwa. Tak się jednak nie stało, ponieważ zawodniczki Politechniki Poznańskiej postawiły o wiele trudniejsze warunki. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. Zawodniczki z Kościana próbowały odrabiać straty, ale ostatecznie pierwszy set padł łupem Politechniki Poznańskiej 25:17.

Na drugą partię meczu podopieczne Adama Cichockiego wyszły bardzo zmobilizowane i już od początku gry to one objęły prowadzenie. Drużyna z Kościana szybko wypracowała sobie dwupunktową przewagę i nie oddała jej już do końca.

Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenia Kościańskiego zespołu. UKŻPS Kościan bardzo dobrze grał zarówno w ataku jak i obronie. Kościańska drużyna cały czas grała bardzo skutecznie i nie pozwoliła przeciwniczkom zbliżyć się do siebie. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem UKŻPS Kościan 25:15.

Czwarty set okazał się również ostatnim tego dnia. Jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły po raz kolejny podopieczne Adama Cichockiego, jednak tym razem zespół z Poznania nie zamierzał się poddać i doprowadził do remisu 9:9 a następnie objął prowadzenie 10:7. Drużyna UKŻPS zdołała doprowadzić do remisu, 10:10 ale od tego momentu znów lepiej zaczęły grać przyjezdne. Po kilku dobrych interwencjach w obronie i skutecznych atakach prowadziły 16:14. Trener Adam Cichocki poprosił o czas i od tego momentu jego podopieczne zaczęły radzić sobie lepiej i doprowadziły do remisu 19:19. Ostatecznie Kościańska drużyna wygrała czwartego seta 27:25 a całe spotkanie 3:1. Po dwóch meczach UKŻPS Kościan prowadzi 2:0. Zakładany cel został wykonany i teraz pozostaje postawić przysłowiową kropkę nad i w meczu wyjazdowym. O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo, ale Kościańskie zawodniczki stać na wygraną w Poznaniu i przypieczętowanie awansu już po trzech spotkaniach.

Trener Adam Cichocki po meczu: Ja jestem bardzo zadowolony. Poprzedni mecz nam nic nie dał oprócz tego, że zawodniczki sobie postrzelały. Natomiast, jeśli się wygrywa w takim napięciu i po takiej walce to mnie to bardziej cieszy, ponieważ w kolejnych meczach będzie to bardziej przydatne. Emocji dzisiaj było bardzo dużo. Fajne obrony, dużo ataków. W Poznaniu chcemy wygrać już pierwsze spotkanie i zapewnić sobie awans. Nie przewidujemy noclegu w Poznaniu.

Javi Hernandez uciszył Łazienkowską! Cracovia ograła Legię 2:0