Dzień Hobbysty w Starych Oborzyskach był okazją do poznania pasji innych ludzi, obejrzenia ciekawych wystaw i przede wszystkim wsparcia dla trójki niepełnosprawnych dzieci. Nie zabrakło też muzyki oraz słodkich przysmaków.

Dzień Hobbysty w Starych Oborzyskach został zorganizowany szósty raz. W sali gimnastycznej tamtejszej szkoły przez dwie godziny można było poznawać pasje i dzieła osób, które zechciały podzielić się swym hobby z innymi. Uwagę dzieci przyciągały wystawy dinozaurów Krystiana Włodarczyka oraz pluszowe i nie tylko żaby Huberta Michalaka. Stare okulary prezentował Wojciech Rychlik z Kościana, a zabytkowe sprzęty domowe przywiózł do Starych Oborzysk Franciszek Wojciechowski z Kokorzyna.

Podczas Dnia Hobbysty w Starych Oborzyskach można też było podziwiać rękodzieło. Świąteczne dekoracje zaprezentowała Akademia Świętego Mikołaja, działająca przy Domu Parafialnym w Starych Oborzyskach. Były też wyroby z papierowej wikliny Małgorzaty Wysockiej oraz origami Urszuli Katarzyńskiej. Bogusław Kuczyński ze Śremu opowiadał o rowerowej wyprawie śladami Kazimierza Nowaka. - Tego, co zobaczyliśmy w Afryce nie da się opisać słowami. Ludzie są tam wyjątkowo uprzejmi, chętnie dzielą się wszystkim, co mają. Ich życie przez pół wieku prawie się nie zmieniło, ale są przekonani o własnym bogactwie - mówi Bogusław Kuczyński.

Zobacz też: Dzień Dawcy Szpiku dla Kacpra i Innych w Kościanie [zdjęcia]

Goście, którzy odwiedzili szkołę w Starych Oborzyskach raczyli się tortem i słodkościami, ufundowanymi przez piekarnię Mariana Kurasiaka. Najmłodsi ustawiali się w koleje do czekoladowej fontanny. Zwiedzającym czas umilały występy chóru szkolnego oraz Agnieszki Stachowiak-Jankowskiej. Na zakończenie Dnia Hobbysty w Starych Oborzyskach wystąpili: Bartek GRU Maciejewski, Emilia Ziegler, Daria Kaczór, Maciej Mucherski oraz Maciej Krystkowiak.

Dzień Hobbysty w Starych Oborzyskach to jednak nie tylko zabawa. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację Julki Jakubiak, Mateusza Przybyłka oraz Marka Landzwojczaka. Stąd bilety wstępu (5 zł) oraz sprzedaż książek "Łódki Pana Boga” – Barbary Zaborskiej i „Trojaczki na Zaczarowanej Wyspie” Dominiki Zaborskiej, z której część dochodu przekazana zostanie na konto fundacji, wspierającej Julię, Mateusza i Marka.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!