Enclose: Koncert w klubie Atmosfera Enclose: Koncert w klubie Atmosfera

Enclose: Koncert w klubie Atmosfera przy Starym Rynku w Poznaniu (© Adrian Michalski)

Muzycy z Enclose, mimo wciąż rosnącej rzeszy fanów, mają do siebie ogromny dystans i niesamowite poczucie humoru. O babciach na koncercie i angażu w Velvet Revolver rozmawiamy z nimi przy okazji poznańskiego występu w klubie Atmosfera.

Jak na muzyków deklarujących mocne przywiązanie do rockowej stylistyki macie niesamowitą łatwość pisania utworów wpadających w ucho...
Juan Carlos Cano, Enclose: Dziękujemy!

Nie dziękujcie, tylko opowiedzcie jak to robicie.
Flavio Rojas: Naturalnie dzielimy między siebie proces twórczy. Juan układa partie gitarowe i melodie, potem bierzemy to wszystko wspólnie na warsztat i pracujemy tak długo, aż powstanie materiał, który nas zadowala.

W waszej muzyce aż roi się od hard rockowych i grungeowych wpływów. Skąd to się bierze?
Juan: Z pierwszych kaset Guns N' Roses! (śmiech). Tak... choć nasze fanki myślą inaczej, jestem taki stary, że muzyki słuchałem z kaset. To było oczywiście jeszcze w Meksyku. Brat przyniósł mi taśmy Gunsów jakieś 14 lat temu. Porwali mnie muzycznie i już tak zostało.

Filmową niemal historię o tym, że Juan przeprowadził się nad Wisłę z miłości, dzięki jego udziałowi w The Voice of Poland zna już chyba cała Polska. Ale jak uformował się tak międzynarodowy zespół?
Flavio: Chyba musimy się w końcu do tego przyznać - trochę przez Facebooka, a trochę przez przypadek. Połączyła nas miłość do rocka. Nie przeszkadzało nam nawet to, że na próbach mówiliśmy na początku w czterech językach - po polsku, angielsku, hiszpańsku i grecku. Teraz mówimy w trzech, bo w składzie nie ma Greka (śmiech).

ZOBACZ TAKŻE: Luty w Wielkopolsce. Imprezy kulturalne i sportowe [PROGRAM, BILETY]

Waszym fanom też to nie przeszkadza. Jak zwycięstwo Juana w talent show pomogło wam zdobyć popularność?
Juan:
Po programie ludzie zaczęli przychodzić na nasze koncerty! Niesamowite jest to, że pod sceną stoją babcie razem ze swoimi wnuczkami. Oczywiście niezmiennie mnie to cieszy, ale również bawi. Teraz kombinujemy, jak sprawić, by na gigach zaczęli pojawiać się ludzie w średnim wieku.

A co kombinujecie muzycznie?
Flavio:
Wiosną, najpóźniej latem planujemy wydać coś w rodzaju podwójnego singla. Chcemy, żeby był gotowy na naszą meksykańską trasę. A potem pójdziemy za ciosem i od razu nagramy płytę. Za produkcję będzie odpowiedzialny "Dziki", czyli Piotr Chancewicz (gitarzysta, producent muzyczny, pracował m.in. z VooVoo, Mech, Marią Peszek - przyp. Red.)

Czytaj także

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KRYSTYNA BACZEWSKA (gość)

Tego Zespołu nie można nie pokochać ! Enclose to nie tylko wspaniały wokal Juana ale cudowna muzyka niezwykle dobrych muzyków ! Byłam na koncercie i Oni ,,porywają '' całą publiczność.....hehe,,,,babcie ,dziadków , młodzież i niemowlaków ;) = po prostu są FANTASTYCZNI I TYLE ! Życzę powodzenia i WIELKICH SCEN ŚWIATA !!!!