Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Bieg Przyjaźni w Widziszewie - na starcie stanęło blisko 130 zawodników

Anna Szklarska-Meller
Bieg Przyjaźni w Widziszewie
Bieg Przyjaźni w Widziszewie A. Szklarska-Meller
Bieg Przyjaźni w Widziszewie odbył się po raz dwudziesty siódmy. Tym razem na starcie stanęło blisko 130 zawodników. Do pokonania mieli dwa dystanse, dziesięć lub pięć kilometrów.

Bieg Przyjaźni w Widziszewie ma długą historię. W tym roku odbyła się jego dwudziesta siódma edycja. Na starcie stanęło blisko 130 zawodników z całej Polski, a także z Ukrainy i Gruzji. - W przeszłości bywało już więcej biegaczy, ale frekwencja i tak jest bardzo dobra - podsumowuje Roman Talikadze, organizator zawodów.

Uczestnicy Biegu Przyjaźni w Widziszewie pokonywali dwa dystanse, dziesięć lub pięć kilometrów. Zawodnicy musieli zmagać się przy tym z upałem. Tuż przed rozpoczęciem biegu spotkaliśmy Michała Szkudlarka, reprezentującego OKFiR Śmigiel i jednocześnie najstarszego uczestnika zawodów (rocznik 1933).

- Dziś biegnę na 5 kilometrów. Nie jest to mój pierwszy start w tym tygodniu, bo brałem już udział w biegu na 10 i 15 kilometrów, więc przygotowany jestem dobrze - zdradził Michał Szkudlarek. W swojej kategorii wiekowej zawodnik OKFiR Śmigiel zajął drugie miejsce, z czasem 30 minut i 30 sekund. Szybszy był Jerzy Połczyński z Poznania.

Organizatorem Biegu Przyjaźni w Widziszewie był Ludowy Klub Sportowy Sana Kościan oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Przed biegiem głównym swych sił mogły spróbować dzieci. W biegu na dystansie 10 km wystartowało ponad dziewięćdziesięciu zawodników, nie ukończyło go sześciu. Triumfowali Ukraińcy.

3 Adam Majorczyk, LKS Sana Kościan, czas 41:04

W biegu na dystansie 5 kilometrów wystartowały 32 zawodniczki oraz zawodnicy w wieku 16 - 19 lat i powyżej 70 lat.