Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz PKS Racot - LKS Ślesin i podsumowanie sezonu [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz PKS Racot - LKS Ślesin
Mecz PKS Racot - LKS Ślesin A. Szklarska-Meller
Mecz PKS Racot - LKS Ślesin był ostatnim dla gospodarzy spotkaniem w tym sezonie rozgrywek. Racocki beniaminek podsumowuje zatem swój debiut w czwartej lidze. Choć mecz ze Ślesinem drużyna PKS przegrała, sezon kończy w dobrym nastroju.

Mecz PKS Racot - LKS Ślesin gospodarze przegrali 2:3. Pierwszą bramkę strzelił dla gości w szesnastej minucie Łukasz Pietrzak. Tomasz Kaczmarek w trzydziestej minucie wyrównał na 1:1. Dwie minuty później Adam Szulc dołożył kolejnego gola. Na tym jednak dobra passa drużyny z Racotu się skończyła. W czterdziestej ósmej minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla LSK Ślesin. Okazję wykorzystał Łukasz Pietrzak.

Ostatnie słowo w tym meczu także należało do drużyny gości. Kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania trzeciego gola dla LKS Ślesin strzelił Damian Markiewicz. - To był typowy mecz walki - podsumowuje Damian Augustyniak, trener LKS Ślesin. - Stworzyliśmy ciekawe widowisko sportowe. - Doświadczony zespół ze Ślesina wykorzystał nasze błędy. We znaki dawał się też upał - mówi Dawid Dominiczak, trener PKS Racot.

Dla zespołu z Racotu zakończony właśnie sezon był debiutem w czwartej lidze, dlatego przyszedł czas na podsumowania. - Założeniem sportowym było zajęcie miejsca, które da utrzymanie w lidze. I to się udało. W pierwszej rundzie oprócz dwóch wpadek, w Kościanie i Gołuchowie, prezentowaliśmy się bardzo solidnie, ale najbardziej zapamiętamy straty punktów w doliczonym czasie gry. Cztery razy! - zaznacza Dawid Dominiczak.

Trener i prezes klubu podkreśla duże zaangażowanie zawodników, działaczy oraz mieszkańców Racotu w przygotowanie boiska do rozgrywek. - Nasz stadion wysiłkiem wielu ludzi i firm jest dziś jednym z ładniejszych tego typu obiektów w Wielkopolsce, a będziemy dalej się starać, by spełnił wszystkie wymogi i stawał się jeszcze lepszy - zaznacza.

Najbardziej udany był dla PKS początek rundy wiosennej. Pięć zwycięstw zagwarantowało zespołowi utrzymanie w czwartej lidze. - Ostatnie spotkania w sezonie potraktowałem jako czas przygotowania do kolejnego. Szansę dostali zawodnicy, którzy nie byli moim pierwszym wyborem w ważnych meczach. Musimy mieć przygotowaną szeroką kadrę, by od sierpnia znów zdobywać cenne punkty - dodaje Dawid Dominiczak.