Grała liga międzykręgowa - wygrana Promienia Krzywiń

Andrzej Rajewicz
Na zdjęciu wygrany przez Promień mecz z Orlą Jutrosin
Na zdjęciu wygrany przez Promień mecz z Orlą Jutrosin Promień Krzywiń - Foto Dusza
Swoje mecze wygrały drużyny PKS Racot i Promień Krzywiń. Kolejną, wysoką porażkę zaliczyła ekipa LZS Juna-Trans Stare Oborzyska.

W sobotę 6 października w II grupie ligi międzykręgowej odbył się ciekawy, derbowy pojedynek pomiędzy ekipą Pogoń Śmigiel i zespołem PKS Racot. W meczu w Śmiglu długo kibice nie zobaczyli bramek. Dopiero w drugiej połowie padły gole, niestety dla kibiców ze Śmigla, obie bramki zdobyli goście z Racotu. Pierwszego gola w 52. minucie zdobył Tomasz Gertig, a drugiego w 82, minucie Norbert Karolewicz. Po tym spotkaniu PKS jest na ósmym miejscu w tabeli tej grupy z dorobkiem 16 punktów. Pogoń Śmigiel jest na miejscu 14 i ma na swoim koncie 5 punktów.

W sobotę po raz kolejny nie zachwyciła ekipa LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. Wyraźnie już widać, że nowa liga dla tej ekipy jest chyba za silna. W kolejnym meczu LZS przegrało na wyjeździe z Gromem Plewiska aż 1:5. LZS jest wciąż na ostatnim miejscu w tabeli z jednym, zdobytym punktem.

W niedzielę natomiast z dobrej strony pokazał się Promień Krzywiń, który podejmował u siebie Orlę Jutrosin. Krzywiniacy wygrali pewnie 3:0. Dwa pierwsze kwadranse gry upłynęły pod znakiem wzajemnego badania możliwości. Od 30 minuty krzywiniacy wyraźnie podkręcili tempo i to dało efekty. Gole dla Promienia strzelali: Łukasz Biały, Hubert Szyszka i Karol Dułacz. Po tym spotkaniu Promień Krzywiń jest na piątym miejscu i ma zdobytych 17 punktów.

Polscy piłkarze rozpoczęli drugie zgrupowanie z trenerem Brzęczkiem. "Potrzeba czasu, żebyśmy się nawzajem poznali. Naszą pracę będzie można ocenić dopiero po el. ME"