Imponująca inauguracja wiosny w wykonaniu Obry

Michał Dominiczak
Z tygodniowym opóźnieniem, ale doczekali się inauguracji rundy wiosennej nasi piłkarze. Obra 1912 Kościan udanie wznowiła rozgrywki IV ligi grupy południowej, pewnie pokonując na wyjeździe SKP Słupca 3:0.

Kościaniacy od początku narzucili słupczanom trudne warunki. Już na samym początku mogli objąć prowadzenie. Po dokładnym zagraniu z rzutu rożnego, w polu karnym znalazł się Jakub Jandy, ale piłka po jego uderzeniu z kilku metrów obiła słupek. Jak mówi przysłowie, co się odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później było już 1:0 dla Obry. Wszystko rozpoczęło się od dośrodkowania z narożnika boiska. Najprzytomniej w całej sytuacji zachował się nowy nabytek zespołu, Krzysztof Marchewka. Zawodnik doskonale zamknął akcję i sprytnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi. SKP starało się odpowiedzieć, ale nie przynosiło to zamierzonego efektu. Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach była Obra, która miała o jednego gola więcej na koncie.

Druga część rozpoczęła się wyśmienicie dla naszego zespołu. W 47 minucie po wrzutce z rogu, główkował Marchewka, ale pocelował w poprzeczkę. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Igora Rudawskiego, który został sfaulowany. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Dawid Jarka i było już 2:0. Mimo korzystnego wyniku, Obra nadal utrzymywała wysokie tempo gry, miała większą inicjatywę i konstruowała kolejne groźne ataki. W 61 minucie zawodnik zrehabilitował się i po dokładnym zgraniu piłki głową przez Jarkę, na listę strzelców wpisał się Jacek Żak, podwyższając rezultat na 3:0. W samej końcówce, mieliśmy jeszcze jeden słupek po uderzeniu Ratajczaka, ale wynik nie uległ zmianie i Obra wróciła do domu z tarczą.

Skład Obry 1912 Kościan: Jędrzej Dorynek - Krzysztof Chwaliszewski, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Michał Gelert, Igor Rudawski, Dawid Jarka, Dawid Ratajczak (82. Piotr Sznabel), Filip Tylczyński (65. Jakub Płotkowiak), Maciej Przewłocki (70. Daniel Tomaszewski), Jacek Żak (75. Krystian Łukaszyk).

W najbliższą sobotę 31 marca, Obra 1912 Kościan zmierzy się u siebie z Koroną Piaski. Zawody zaplanowano na godzinę 15:00.

Gwardia Koszalin (II liga) - Unia Swarzędz (IV liga) 7:0 (mecz sparingowy) - zobacz film!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0