Jurii Rusiuk z Ukrainy wygrał kościański półmaraton [FOTO, FILM]

Jurii Rusiuk z Ukrainy wygrał XIV Kościański Półmaraton im. dr Henryka Florkowskiego. Miejsca drugie i trzecie w klasyfikacji OPEN zajęli także biegacze z Ukrainy. Najlepszy z Polaków Paweł Ochal z Bydgoszczy zajął czwarte miejsce.

W kościańskim półmaratonie i towarzyszącym mu biegu Coccodrillo wzięło udział prawie 1400 biegaczy. W biegu Coccodrillo najlepszy było kościaniak Nikodem Dworczak, który dystans 6,5 kilometrów przebiegł z bardzo dobrym czasem 17 minut i 44 sekundy. Drugie miejsce w tym biegu zajął Tomasz Musiał z Rydzyny, a trzeci był Łukasz Markowicz z Wrocławia.

W biegu Coccodrillo wśród pań najlepszą okazała się Marta Wojtkowiak z UKS Czwórka Kościan. Młodziutka zawodniczka - rocznik 2002, osiągnęła czas 24 minuty i 16 sekund. Drugie miejsce wśród pań zajęła Aneta Lupa-Marcinkowska z Plewisk, a trzecia była Julia Kossakowska z Gniezna.

XIV kościański półmaraton wygrał natomiast Jurii Rusiuk z Ukrainy, który dystans 21,097 km pokonał w czasie 1:06:02. Drugie miejsce zajął Igor Russ z Ukrainy, a trzeci był Pavel Olinyk, także z Ukrainy. Najlepszy z Polaków Paweł Uchal z Bydgoszczy był czwarty.

Krzysztof Szymanowski, znany kościański biegacz w klasyfikacji OPEN zajął dobre,dziewiąte miejsce.