Kobiety uratowały honor kajaków w Dartmouth

Dwa medale – złoty i srebrny – zdobyły polskie kajakarki podczas mistrzostw świata, które wczoraj zakończyły się w kanadyjskiej miejscowości Dartmouth.

Dwa medale – złoty i srebrny – zdobyły polskie kajakarki podczas mistrzostw świata, które wczoraj zakończyły się w kanadyjskiej miejscowości Dartmouth. Zdecydowanie gorzej wypadli panowie, którzy nie zdołali wywalczyć ani jednego krążka. Za rok kajakowe mistrzostwa świata zostaną rozegrane na jeziorze Maltańskim w Poznaniu.

Mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na dystansie 1000 metrów zostały Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Małgorzata Chojnacka (Posnania). Biało-czerwone po twardej walce na finiszu wyprzedziły niemiecką osadę Tina Dietze – Carolin Leonhardt. Brązowy medal wywalczyły Węgierki Dalma Benedek i Erika Medveczky.

Dla poznanianki Małgorzaty Chojnackej zwycięstwo w Dartmouth to życiowy sukces. Z kolei Beata Mikołajczyk ma już w swoim dorobku srebrny medal olimpijski z Pekinu, wywalczony razem z koleżanką klubową Chojnackiej – Anetą Konieczną w kajakowej dwójce na 500 metrów. Konieczna ma obecnie macierzyńską przerwę w treningach, ale jak się okazuje, ma godne następczynie w swoim klubie.
Drugi z medali – srebrny – wywalczyła wczoraj, w drugim dniu finałów, inna zawodniczka Posnanii – Marta Walczykiewicz, która w finale na 200 metrów w jedynkach przegrała jedynie z Węgierką Natasą Janics. Brązowy medal zdobyła Francuzka Anne Laure Viard. Więcej medali polskie zawodniczki i zawodnicy w Kanadzie nie zdobyli, chociaż były do tego okazje.

Więcej w dzisiejszym wydaniu

Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane