Kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Tęczy Kościan![GALERIA]

Michał Dominiczak
Kolejne ważne zwycięstwo odniosła drużyna Tęczy Kościan. Tym razem Kościański zespół pokonał drużynę Zew Świebodzin 23:18

Po zwycięstwie tydzień temu w Nowej Soli, Tęcza podejmowała we własnej hali drużynę Zew Świebodzin. Rywale Kościaniaków przed tą serią gier zajmowali szóstą pozycję w tabeli. Kościańska Tęcza natomiast po rozegraniu dziesięciu spotkań plasowała się na pozycji czwartej.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości ze Świebodzina. Drużyna przyjezdna zdobyła trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Bardzo dobrze w bramce od początku spisywał się Marek Kwiatkowski. Tęcza pierwszą bramkę w tym meczu zdobyła dopiero w dziewiątej minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Daniel Olejnik. Drużyna ze Świebodzina odpowiedziała natychmiastowo trafieniem Piotra Książkiewicza. Była jedenasta minuta a na tablicy widniał wynik 4:1 dla gości. Od tego momentu lepiej zaczęła grać Tęcza. Zawodnicy z Kościana zdobyli sześć bramek z rzędu nie tracąc żadnej i w dwudziestej minucie prowadzili 7:4. Kolejne minuty upłynęły na grze bramka za bramkę i ostatecznie podopieczni trenera Dawida Nowaka po pierwszej połowie prowadzili 11:9.

Drugą część gry Tęcza rozpoczęła bardzo dobrze. Zdobyła pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej. W międzyczasie rzut karny obronił jeszcze dobrze spisujący się tego dnia Amir Omar. Pierwszą bramkę w drugiej połowie Kościaniacy stracili dopiero w czterdziestej pierwszej minucie. Bramkarza Tęczy pokonał precyzyjnym rzutem Piotr Tomczyk. Na bramkę zawodnika gości Tęcza odpowiedziała dwoma trafieniami. Najpierw do bramki trafił Dawid Graf a następnie Daniel Olejnik i zawodnicy z Kościana prowadzili 19:12. Do końca spotkania zawodnicy z Kościana grali bardzo konsekwentnie w obronie i ostatecznie odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Za tydzień Tęcza uda się do Konina na mecz z ostatnim w tabeli Startem. Najbliższy rywal Kościańskiej drużyny tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego meczu.

Trenerski dwugłos po meczu:

Dariusz Wojtala trener Zew Świebodzin – Wygrała drużyna lepsza, która wykorzystała swoje szybkie ataki. Nie potrafiliśmy sobie dzisiaj poradzić z tak szybko grającą drużyną Tęczy. Dlatego wynik jest taki, jaki jest. Dopóki graliśmy konsekwentnie to nasza gra wyglądała dobrze. W bramce dobrze spisywał się nasz bramkarz. Poziom sędziowania dzisiaj był nie najwyższy, ale zasłużenie wygrała drużyna lepsza.

Dawid Nowak trener Tęcza Kościan – Na pewno duża radość. Zespół ze Świebodzina nam nie leżał zawsze bardzo ciężko nam się z nimi grało. Dzisiaj zagraliśmy po raz kolejny bardzo dobrze w obronie. Dołożyliśmy jeszcze coś w ataku, wyprowadziliśmy kilka kontr. W bramce Amir dzisiaj spisywał się świetnie odbił bardzo dużo ważnych piłek. Szkoda jedynie, że skończyło się tylko pięcioma bramkami. Gdyby goście zdobyli z trzy bramki mniej to wtedy wynik bardziej odzwierciedlałby to, co działo się na parkiecie. Za tydzień jedziemy do Konina i myślę, że jeżeli zagramy na swoim poziomie to trzy punkty wrócą do Kościana.

Tęcza Kościan – Zew Świebodzin 23:18 (11:9)

Bramki dla Tęczy zdobyli: Tomasz Piątek 5, Eryk Napieralski oraz Damian Krystkowiak po 4, Dawid Wesołek 3, Daniel Olejnik, Wojciech Weiss oraz Kamil Gessner po 2, Dawid Graf 1.

Piotr Żyła drugi w Niżnym Tagile! Lepszy tylko o dwie dziesiąte punktu okazał się Johann Andre Forfang (napisy)