Kolejne zwycięstwo Tęczy Kościan [GALERIA]

Michał Dominiczak
Tęcza Kościan w ramach osiemnastej kolejki drugiej ligi grupy pierwszej podejmowała we własnej hali zajmujący przedostatnie miejsce w ligowej tabeli OSiR Komprachcice. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć byłego premiera Jana Olszewskiego.

Początek sobotniego spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały bardzo skutecznie w ataku. Jako pierwszy dla Tęczy bramkę zdobył Eryk Napieralski. Drużyna z Komprachcic odpowiedziała momentalnie trafieniem Krzysztofa Jurosa. Do szesnastej minuty meczu gra toczyła się bramka za bramkę i żadna z drużyn niebyła w stanie wypracować sobie choćby dwubramkowej przewagi. Od tego momentu jednak podopieczni trenera Dawida Nowaka zaczęli grać bardzo skutecznie i zdobyli jedenaście bramek tracąc przy tym zaledwie trzy. Do szatni, więc szczypiorniści z Kościana schodzili w bardzo dobrych humorach prowadząc 19:11.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Damiana Krystkowiaka. Początkowa faza drugiej części gry wyglądała podobnie do tego, co oglądaliśmy w początkowych minutach meczu. Oba zespoły konstruowały składne akcje i pewnie trafiały do bramki przeciwnika. W czterdziestej pierwszej minucie meczu po bramce Adama Ryby Tęcza prowadziła 25:16. Pomimo wprowadzenia w drugiej połowie młodych zawodników Kościańska drużyna cały czas grała bardzo efektownie oraz skutecznie. Pierwsze trafienia w seniorskiej piłce zdobyli debiutujący w pierwszym zespole Tęczy Dawid Grzesiak oraz Jędrzej Kaniewski. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała drużynę z Komprachcic 40:24. Kolejne spotkanie Kościańska drużyna rozegra na wyjeździe. Za tydzień zmierzy się z drużyną Moto Jelcz Oława. W pierwszym meczu w Kościanie lepsza okazała się Tęcza, która pewnie pokonała zespół z Oławy 34:25.

Trener Dawid Nowak po meczu: Zwycięstwo na pewno cieszy. Początek meczu nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Z każdą upływającą minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej. Wypracowanie wysokiej przewagi pozwoliło nam na wprowadzenie kilku młodych zawodników w drugiej połowie. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiadomo, że Komprachcice mają problemy kadrowe. Gdyby drużyna OSiR przyjechała w szczycie swoich możliwości była by to potyczka na pewno bardziej wyrównana. Cieszy nas również dobra passa w ostatnich meczach. Mamy nadzieję na utrzymanie jej w kolejnych spotkaniach i musimy też liczyć na to, że drużyny, które są nad nami w tabeli gdzieś te punkty pogubią.

Trener Bartłomiej Jasiówka po meczu: Na wstępie chciałbym pogratulować drużynie Tęczy. Widoczna była dzisiaj różnica klas. Spowodowane jest to poniekąd problemami kadrowymi, z jakimi się borykamy. Gra u nas bardzo wielu młodych zawodników. Dzisiaj w niektórych momentach średnia wieku na boisku wynosiła 18-19 lat. Mamy sporo młodych chłopaków, dla których jest to fajna okazja na ogranie się na drugoligowych boiskach, ale musimy dać im czas i poczekać na dobre efekty. Troszeczkę zabolało nas, że Tęcza wprowadziła bramkarza do rzutu karnego. Potraktowaliśmy to, jako brak szacunku. Pomimo wysokiego prowadzenia ja bym sobie na coś takiego nie pozwolił. Także kilka gorzkich słów sobie z trenerem po meczu powiedzieliśmy, ale to oczywiście nie oznacza zerwania koleżeńskich stosunków między nami. Jeszcze raz gratuluję zwycięstwa Tęczy a my z pokorą wracamy do ciężkich treningów.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Kamil Gessner 7, Daniel Olejnik i Damian Krystkowiak po 6, Wojciech Weiss 5, Adam Ryba 4, Kamil Napierkowski i Eryk Napieralski po 3, Dawid Graf oraz Jędrzej Kaniewski po 2, Jacek Idziak i Dawid Grzesiak po 1.

Tęcza Kościan – OsiR Komprachcice 40:24 (19:11)

Arsene Wenger: Odmawiałem Realowi Madryt więcej niż raz i teraz już nie mam szans na trenowanie "Królewskich"

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani