Kolejny sukces młodych siatkarek ze Śmigla w prestiżowym turnieju

Andrzej Rajewicz
Kolejny sukces młodych siatkarek ze Śmigla w prestiżowym turnieju UMIG ŚMIGIEL
Dużym sukcesem zakończył się udział uczennic Szkoły Podstawowej w Śmiglu w turnieju Enea Akademia Sportu, który rozgrywany był od października 2017 r. w poznańskiej Arenie. Organizatorem projektu był klub K.S. Energetyk Poznań, a sponsorem firma Enea. Do rywalizacji na parkietach siatkarskich przystąpiło ok. 300 zawodników i zawodniczek. Turniej finałowy tego cyklu rywalizacji został rozegrany 23 maja.

W finale wystąpiły zespoły wyłonione po wcześniejszych eliminacjach. W kategorii klas VI zawodniczki ze Śmigla grające w składzie: Wiktoria Stachowiak, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska zajął II miejsce ulegając tylko zespołowi ze Środy Wlkp. Drugi zespół zajął w klasyfikacji końcowej V miejsce.

W kategorii klas V pierwszy zespół ze Śmigla okazał się najlepszym w całym turnieju i zdobył złote medale. Do rywalizacji w tej kategorii szkoła ze Śmigla wystawiła aż 5 zespołów.