Koszykarze BC Obry zakończyli fazę zasadniczą zwycięstwem

Facebook BC Obra Kościan
W ostatnim meczu fazy zasadniczej koszykarskiej II ligi grupy A, BC Obra Kościan pokonała na własnym parkiecie przedostatnią ekipę tabeli Tarnovię Basket Tarnowo Podgórne 93:80. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Paweł Ciążkowski i Waldemar Kabat, którzy łącznie zdobyli ponad 50 punktów.

Początek spotkania był bardzo udany w wykonaniu miejscowych. Po 3 minutach prowadzili już 11:2. W kolejnej fazie pierwszej kwarty, BC Obra podjęła niepotrzebne ryzyko. Trójki nie znajdowały celu, pojawiły się także proste błędy 24 sekund, czy kozłowania. Goście wykorzystali nieporadność w szeregach naszej drużyny i odrobili straty z nawiązką. W 7 minucie na tablicy widniał remis po 14. Chwilę później, przeciwnik dość niespodziewanie objął przodownictwo. Po 10 minutach było 25:21 dla Tarnovii. W drugiej partii, podopieczni Tomasza Eicherta nadal toczyli wyrównany bój z kościaniakami i w niczym im nie ustępowali. Prowadzenie dla BC Obry odzyskał Ciążkowski, ale nie na długo, bo przyjezdni odgryzali się. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła 6 punktów. Jeszcze przed przerwą nasz team wskoczył na wyższy poziom i po pierwszej połowie był na prowadzeniu 45:41.

Decydującą dla losów tej potyczki okazała się trzecia ćwiartka. W niej, BC Obra włączyła siódmy bieg i po kilku atakach wypracowała sobie bezpieczną przewagę. W 22 minucie zrobiło się 52:43. Akcje zawodników z Tarnowa Podgórnego były tłumione w zarodku przez dobrze zorganizowaną obronę. Goście, jeżeli już trafiali do kosza, to głównie z linii rzutów osobistych. Poza tym elementem, nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, przy grającej coraz pewniej BC Obrze. Po 30 minutach, rezultat tego meczu brzmiał 71:57. W czwartej kwarcie, ekipa prowadzona przez Witolda Ratajczaka ani na moment nie pozostawiła złudzeń Tarnovii. W 34 minucie, po celnym trafieniu dystansowym Mateusza Kaczmarka, BC Obra miała o ponad 20 punktów więcej od rywala zza miedzy. Ostatecznie, BC Obra wygrała z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne 93:80.

Tym samym nasza drużyna obroniła pozycję wicelidera rozgrywek i z bilansem 18-8 przystąpi do fazy play-off z wysokiego, drugiego miejsca. Rywalem kościaniaków będzie siódme w ligowej układance Domino Inowrocław. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy o I ligę odbędzie się już w najbliższy weekend.

Wyniki poszczególnych kwart: 21:25, 24:16, 26:16, 22:23. Punkty dla BC Obry zdobywali: Kabat 28, Ciążkowski 24, Kaczmarek 15, Stankowski 7, Rybakowski i Przygocki po 6, Kiszka 5 oraz Wieczorek 2.

Więcej informacji o meczu koszykarzy w środowym wydaniu "Faktów Kościańskich".

AZS Koszalin - Polfarmex Kutno - ZOBACZ FILM!