Masa emocji w meczu BC Obry Kościan

Wojciech Andrzejewski
W sobotę 19 stycznia BC Obra Kościan podejmowała Röben Gimbasket Wrocław. Dzięki wybitnemu występowi Michała Rybakowskiego, który zdobył 31 oczek, Kościaniacy odnieśli już czwarte zwycięstwo z rzędu oraz po raz kolejny obronili własny parkiet wciąż pozostając niepokonanymi na sali w Kościanie.

Po wyrównanym początku spotkania BC Obra Kościan podkręciła tempo w drugiej kwarcie gdzie osiągnęli i utrzymywali około 15 oczek przewagi. Zryw gości z Wrocławia nastąpił w ostatniej części meczu, w trakcie której, dzięki wielu celnym rzutom za 3 udało się im dogonić gospodarzy. W nerwowej końcówce, przepełnionej faulami i rzutami osobistymi lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Kościana. Po 40 minutach gry Obra wygrywa 95:91. Głównymi architektami zwycięstwa byli Michał Rybakowski autor 31 oczek oraz Paweł Ciążkowski, który otarł się o triple-double zdobywając 15 punktów, 16 zbiórek oraz 9 asyst. Warto nadmienić, że Obra grała bez jednego z swoich liderów, Patryka Stankowskiego.

Krzysztof Piątek od wtorku w Mediolanie? "Być może to on będzie napastnikiem, który da impuls, by spełniły się marzenia kibiców o wielkim Milanie"