Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz BC Obra Kościan - Sokół Międzychód - gospodarze w II lidze

Anna Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - Sokół Międzychód
Mecz BC Obra Kościan - Sokół Międzychód A. Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - Sokół Międzychód przesądził o awansie kościańskich koszykarzy do drugiej ligi. Zacięte i emocjonujące spotkanie dopiero w ostatnich minutach przyniosło gospodarzom zwycięstwo.

Mecz BC Obra Kościan - Sokół Międzychód od samego początku był bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Dla obu zespołów wygrana mogła okazać się na wagę złota. Pierwsze punkty zdobyła drużyna Sokoła. Cztery minuty po rozpoczęciu pierwszej kwarty mieliśmy remis 4:4, ale zawodnicy z Międzychodu zaczęli szybko zdobywać przewagę. BC Obra zdołała znów doprowadzić do remisu i ta część spotkania zakończyła się rezultatem 10:10.

Druga kwarta meczu zaczęła się od wartego dwa punkty, celnego rzutu zawodnika Obry, Smoczyka. Walka - podobnie jak w pierwszej części - była jednak bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił wypracować znaczącej przewagi. W drużynie Sokoła Międzychód zawiodła skuteczność w rzutach osobistych. Sześć kolejnych prób w wykonaniu trzech zawodników, przyniosło tylko dwa punkty.

Nieznaczna, trzypunktowa przewaga gospodarzy na cztery minuty przed końcem kwarty stopniała do zera. W tej części spotkania zawodnicy CB Obry musieli uznać wyższość rwali. Nie pomogły nawet dwa rzuty za trzy punkty w wykonaniu Ciążkowskiego i Jankowiaka. Rezultat drugiej kwarty meczu to 23:20 dla Sokoła Międzychód. Najtrudniejszy dla gospodarzy moment miał jednak dopiero nadejść.

Początek trzeciej kwarty meczu to znów prowadzenie BC Obry Kościan. Zespół wypracowuje 7-punktową przewagę, by potem bardzo szybko ją stracić. Ostatnie punkty gospodarze zdobywają w szóstej minucie kwarty. Ostatecznie trzecia kwarta kończy się wynikiem 15:13 dla gości. Sokół Międzychód ma 5-punktowa przewagę nad rywalami. W czwartej kwarcie ta przewaga jeszcze rośnie do 8 punktów.

W siódmej minucie czwartej kwarty, po rzucie Wasińskiego za trzy punkty BC Obra po raz kolejny doprowadza do remisu. Na tablicy wyników pojawia się rezultat 55:55. Celne rzuty osobiste gospodarzy i ostatnia, skuteczna akcja w wykonaniu Nowaka doprowadza Obrę do zwycięstwa. Wynik meczu BC Obra Kościan - Sokół Międzychód 67:59. Drugie zwycięstwo w turnieju finałowym daje kościaniakom pewność awansu do drugiej ligi.

- Sokół był wyjątkowo skuteczny w defensywie, tym bardziej jestem dumny z zawodników Obry, którzy w trudnym momencie potrafili się zmobilizować i doprowadzić do zwycięstwa - podsumowuje Marek Łodyga, trener Obry. - Zostawiliśmy na boisku krew i pot. O przegranej zadecydowały nerwy i nasze błędy - stwierdza Jacek Cejba, asystent trenera Sokoła Międzychód.

Obaj trenerzy mało pochlebnie wypowiadali się natomiast o pracy sędziów. Zdaniem przedstawiciela zespołu z Międzychodu, drużyna została przez arbitrów pokrzywdzona. - Sędziowie pozwalali zawodnikom na zbyt wiele. To nie sprzyjało żadnemu zespołowi - ocenia Marek Łodyga. - Zwracałem im nawet uwagę na to podczas przerwy, zaznaczając, że koszykówka to nie zapasy.

Zwycięstwo w meczu z Sokołem Międzychód i awans do drugiej ligi zespół z Kościana powitał obcięciem trenerowi krawatu oraz siatek przy koszach. Były też strugi szampana, a prezesa klubu zawodnicy podrzucali na rękach. - Spełniło się moje marzenie. Po 14 latach przerwy znów zagramy w drugiej lidze. Awans to efekt pracy zawodników i trenera, który potrafił stworzyć drużynę - podkreśla Paweł Ciążkowski, kapitan Obry.