Mecz Obra Kościan Grom Wolsztyn - bramka w doliczonym czasie gry

Anna Szklarska-Meller
mecz Obra Kościan Grom Wolsztyn
Mecz Obra Kościan Grom Wolsztyn, choć doskonałym widowiskiem sportowym nie był, wzbudzał sporo emocji kibiców. Pokonanie zespołu z Wolsztyna okazało się nie tak łatwe, jak można by przypuszczać. Jedyna w tym meczu bramka padła w doliczonym czasie gry.

Mecz Obra Kościan Grom Wolsztyn trudno uznać za koncertowy popis umiejętności gospodarzy. Mimo to jedenaste w rundzie jesiennej spotkanie kościańskiej drużyny, wzbudziło sporo emocji. Obra, która w tabeli zajmuje piąte miejsce, miała kłopoty z pokonaniem zespołu z Wolsztyna, plasującego się w ostatniej trójce czwartoligowych rozgrywek. Podczas pierwszych 30 minut spotkania gospodarze prezentowali bardzo słaby poziom.

Najbardziej emocjonującym momentem pierwszej połowy meczu była seria żółtych kartek, które dostali zawodnicy gromu Wolsztyn. Niedokładne podania i niedokończone akcje Obry Kościan, a monetami także kłopoty z przedostaniem się na połowę przeciwnika, charakteryzowały tę część spotkania. - Końcówka pierwszej połowy była w naszym wykonaniu już nieco lepsza. Mieliśmy kilka niemal stuprocentowych sytuacji, których jednak nie udało się zakończyć golem - mówi Tomasz Brink, prezes Obry.

W drugiej połowie spotkania wydawało się, że mecz Obry Kościan z Gromem Wolsztyn zakończy się bezbramkowym remisem. Choć Grom Wolsztyn potrafił zagrozić bramce gospodarzy, nie wykorzystał szansy, jaką dawał choćby rzut wolny. Gościom udało się umieścić piłkę w siatce Obry Kościan, ale gol zdobyty z pozycji spalonej, nie został uznany przez sędziego. Dopiero w doliczonym czasie gry, a dokładnie w 92 minucie bramkę dla drużyny z Kościana strzelił Łukasz Kamiński, ustalając wynik meczu na 1:0.

Po jedenastu kolejkach w czwartej lidze, Obra Kościan zajmuje 5 miejsce w tabeli. W najbliższy weekend zmierzy się na wyjeździe z Piastem Kobylin.