Mistrzostwa powiatu kościańskiego w kopie sportowym FOTO

Mistrzostwa powiatu kościańskiego w kopie sportowym
Mistrzostwa powiatu kościańskiego w kopie sportowym KSKS
W niedzielę 24 marca w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

W tegorocznych mistrzostwach prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach open, kobiet, par i drużynowej. Gra toczyła się według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego i rozegrano 5 rund po 32 rozdania.

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2019 został Jarosław Wojciech z teamu WALETY Radomierz, który zgromadził komplet punktów dużych (20) i 110 małych, zdobywając główną nagrodę i puchar Starosty Kościańskiego. Drugie miejsce zajął Jerzy Kortus - KLUCZEWIAKI Kluczewo. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Przemysław Górski - WUJA BEDNAREK Kościan, który otrzymał puchar Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Kościanie Mirosława Dudy.

Kolejne miejsca zajęli 4. Tomasz Ciesielski – ASY Przeźmierowo, 5. Zbigniew Sikora – Mieszana Kościan, 6. Jerzy Piechowiak – WUJA BEDNAREK Kościan, 7. Czesław Przydrożny – Walety Radomierz, 8. Józef Ruskowiak – ASY Śrem, 9. Antoni Hertmanowski – Mieszana Kościan, 10. Henryk Jankowski – TREFLE Rąbinek.

W kategorii kobiet zwyciężyła Cecylia Stanisławiak – CELINA Lubosz Stary zdobywając puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Kluczewiaki Kluczewo w składzie : Zdzisław Kaźmierczak, Henryk Sofczyński, Jerzy Kortus i Danuta Buchwald. Drugie miejsce zajęła drużyna WALETY Radomyśl w składzie : Czesław Zieliński, Jarosław Wojciech, Henryk Grotowski i Czesław Przydrożny. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół MIESZANA Kościan składzie : Tadeusz Fabiś, Waldemar Kosiński, Antoni Hertmanowski i Zbigniew Sikora.

Klasyfikację par wygrał duet Walety Radomierz: Czesław Zieliński i Wojciech Jarosław, wyprzedzając parę Antoniu Hertmanowski i Zbigniew Sikora - MIESZANA Kościan. Na trzecim stopniu podium stanęli Tomasz Ciesielski i Antoni Mocek – Asy Gołębin.

Łącznie nagrody otrzymało 40 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta oraz trzy pierwsze drużyny i pary.