W czwartkowym konkursie najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który uplasował się na 9. pozycji.

Po ubiegłorocznych sukcesach Kamil Stoch we wszystkich zawodach uznawany jest za faworyta. Tak samo było podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbywają się w szwedzkim Falun. Niestety w sobotnim konkursie Polacy nie poradzili sobie dobrze. Na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-100 najlepszy wynik uzyskał Jan Ziobro (8. miejsce). Kamil Stoch i Klemens Murańka uplasowali się na miejscu 17., a Piotr Żyła dopiero na 33. pozycji. Złoty medal zdobył Rune Velta z Norwegii, srebro na szyi zawiesił Niemiec Severin Freund, a trzeci był Stefan Kraft.

Polacy na zrekompensowanie sobie nieudanego konkursu szansę mieli w czwartek, kiedy to walczyli o medale na dużej skoczni. Niestety tym razem ponownie obeszło się bez medali - Piotr Żyła uzyskał 9. miejsce, Kamil Stoch był 12., a Klemens Murańka 20. Złoty medal zdobył Niemiec Severin Freund, srebro Austriak Gregor Schlierenzauer, a brąz Norweg Rune Velta.

W sobotę na dużej skoczni odbędzie się konkurs drużynowy.


Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!