Mierzenie ciśnienia w dojrzałym wieku, to nie oznaka słabości czy schorowania. Dla seniorów jest to obowiązek, a wręcz nawyk. To normalna czynność, która pozwala kontrolować stan zdrowia i odpowiednio wcześnie reagować, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jeżeli dopiero zaczyna przygodę z własnym ciśnieniomierzem, warto postawić na sprzęt, który wyeliminuje możliwość popełnienia błędu podczas pomiaru. Złe założenie rękawa i nieodpowiednia ilość dodanego powietrza, to najczęstsze przyczyny przekłamanych wyników. Urządzenie Omron M3 MY14 dopilnuje, by mierzenie ciśnienia przebiegało poprawnie. Czujnik w mankiecie poinformuje, jeśli użytkownik zrobi coś niezgodnego z instrukcją. Natomiast jeżeli w trakcie badania senior ruszy gwałtownie ręką, urządzenie wykryje to i wykona pomiar ponownie. Inteligentny system regulacji powietrza, dobierze zawsze odpowiednią jego ilość. W przypadku arytmii, pojawi się odpowiedni komunikat ostrzegawczy. Sprzęt zapamięta 60 ostatnich pomiarów.

Gdy senior doskonale wie, jak obsługiwać ciśnieniomierz, wystarczy mu model bez zbędnych czujników i dodatkowych funkcji. To pozwoli zredukować cenę sprzętu. Urządzenie Beurer BM 40 jest bardzo precyzyjne (klasyfikacja Światowej Organizacji Zdrowia) i solidnie wykonane, co zapewni długą żywotność. Oprócz ciśnienia, zmierzy puls, a także ostrzeże o arytmii. Zaalarmuje również, gdy bateria będzie bliska rozładowania.

Na rynku pojawiły się również urządzenia dla nowoczesnych seniorów. Ciśnieniomierz iHealth Wireless obsługiwany za pomocą smartfona lub tabletu - dla entuzjasty nowych technologii - będzie strzałem w dziesiątkę. Bezprzewodowy mankiet, zakładany na nadgarstek, paruje się ze sprzętem mobilnym i tam przesyła wyniki. Wszystkie parametry badań można gromadzić w postaci cyfrowej, a później je wyeksportować i wysłać do swojego lekarza. Pomiar zawsze powinien wyjść prawidłowy, ze względu na czuwającą nad tym zaawansowaną technologię – czujnik wykrywania ruchu. Mimo, że to urządzenie bezprzewodowe, jest bardzo precyzyjne i podaje wyniki takie, jak tradycyjne ciśnieniomierze.

Profilaktyka pomoże utrzymać zdrowie i uniknąć długotrwałego leczenia. Co oczywiście oszczędzi dodatkowych nerwów i nie spustoszy portfela. Po wykryciu nieprawidłowości, należy zgłosić się do lekarza, by zlecił kompleksowe badania. Warto więc zaopatrzyć seniora w urządzenie mierzące tętno, żeby zaoszczędzić mu częstych wizyt w najbliższej aptece lub przychodni w celu dokonania pomiaru.

Dom i ogród

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marta (gość)

Bardzo mi odpowiada ciśnieniomierz który niedawno mi syn kupił na 50 – tkę. Model nazywa się SmartCardio. Na pewno jest najprostszy w obsłudze z tych co miałem i też najszybciej pompuje. Ja już od kilku lat muszę sobie ciśnienie sprawdzać, korzystam codziennie po kilka razy i powiem, że bateria całkiem fajnie trzyma, nie zużywa się tak szybko jak w moich wcześniejszych automatach.

Maniek

No ale te ciśnieniomierze nadgarstkowe często są niedokładne... Lepsze są te z rękawem. Ogólnie holtery ciśnieniowe można kupić w Bytomiu u bytmed.pl, więc warto zaopatrzyć się w coś dobrego

hanik10 (gość)

Zgadzam sie! Cisnieniomierz jest bardzo wazny w kazdej rodzinie, szczegolnie jak sie ma problemy z nadcisnieniem. Moja babcia uzywa jakiegos od Diagnosis od wielu lat dzieki czemu juz pare razy w pore wziela odpowiednie leki na zbicie cisnienia.