„Alfred i Emily”, najnowsza (z 2008 roku) powieść Doris Lessing (ur. 22 X 1919 w Kermanszahu w Persji) - brytyjskiej pisarki, laureatki literackiej Nagrody Nobla w 2007 roku - oparta na wątkach ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
„Alfred i Emily”, najnowsza (z 2008 roku) powieść Doris Lessing (ur. 22 X 1919 w Kermanszahu w Persji) - brytyjskiej pisarki, laureatki literackiej Nagrody Nobla w 2007 roku - oparta na wątkach autobiograficznych, jest rozliczeniem z przeszłością i próbą zrozumienia własnych korzeni. W pierwszej części autorka opowiada o wyobrażonym życiu swych rodziców, takim, jakie mogłoby być, gdyby nie pierwsza wojna światowa. W drugiej przedstawia rzeczywiste losy ludzi okaleczonych fizycznie i psychicznie przez wojnę.

„Alfred i Emily” to najnowsza powieść Doris Lessing, a także najbardziej osobista i według zapewnień samej autorki – ostatnia. To jednocześnie jej rozrachunek z przeszłością i próba zrozumienia własnych korzeni. Lessing składa w niej hołd swoim rodzicom i całemu pokoleniu naznaczonemu tym tragicznym doświadczeniem, którym była I wojna światowa. Jak sama mówi w wywiadach prasowych, powstała książka o wymowie antywojennej.

Książka ukaże się 24 września b.r.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!