Nowa droga Wieszkowo-Żelazno Nowa droga Wieszkowo-Żelazno

Nowa droga Wieszkowo-Żelazno (© Powiat Kościan)

Starosta Kościański Bernard Turski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie Dariusz Korzeniowski oraz pełnomocnik firmy Strabag Sp. z o.o. Karol Gawroński podpisali we wtorem 14 marca umowę na przebudowę drogi powiatowej Wieszkowo- Żelazno - Stankowo.

Starosta Kościański Bernard Turski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie Dariusz Korzeniowski oraz pełnomocnik firmy Strabag Sp. z o.o. Karol Gawroński podpisali we wtorem 14 marca umowę na przebudowę drogi powiatowej Wieszkowo -Żelazno - Stankowo.

- Umowa podpisana z firmą Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa dotyczy pierwszego etapu prac przy realizacji zadania polegającego na przebudowie drogi powiatowej Wieszkowo-Żelazno -Stankowo. Drugi etap tego zadania będzie realizowany w roku 2018 - czytamy w informacji ze starostwa.

W ramach inwestycji w tym roku na długości 2 190 metrów na drodze gruntowej położona zostanie nawierzchnia bitumiczna, a pobocze wzmocnione zostanie pofrezem. Rowy zostaną otworzone i odmulone lub wykopane. Zjazdy na pola będą miały nawierzchnię z kruszywa łamanego. Wykonane zostanie też odwodnienie, a przepusty wymienione zostaną na nowe. Ponadto na przepustach staną bariery ochronne. Droga zostanie też oznakowana, na jezdni wymalowane zostanie oznakowanie poziome, a wzdłuż drogi staną znaki. Roboty drogowe rozpoczną się pod koniec maja.

Przebudowa całej drogi na odcinku Wieszkowo - Żelazno - Stankowo obejmie łącznie 3 840 metrów.

Koszt tegorocznej inwestycji to blisko 1,5 mln złotych. Natomaist całkowity koszt przebudowy drogi, realizowany w dwóch etapach, to blisko 3 mln 100 tys. złotych. Powiat Kościański pozyskał dofinansowanie na przebudowę tej drogi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w kwocie prawie dwóch milionów złotych.

Jak informuje Hanna Grabus biura promocji Starostwa - Kryteriami wyboru projektów do dofinansowania w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” były m.in.: dochód podatkowy gminy, na terenie której operacja będzie realizowana, wysokość bezrobocia w powiecie, połączenie drogi z drogą wyższej kategorii. Ponadto PROW na lata 2014 -2020 preferuje współpracę pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, dlatego też w marcu ubiegłego roku starosta Kościański oraz starosta Gostyński podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Kościanie podpisali porozumienie o współpracy przy przebudowie drogi z Wieszkowa, przez Żelazno i Stankowo do Daleszyna.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!