Obra Kościan pokonała w Pucharze Polski Dąb Kębłowo 3:0

Andrzej Rajewicz
Obra Kościan pokonała w Pucharze Polski Dąb Kębłowo 3:0 Obra Kościan
Po nieudanym meczu ligowym z Ostrovią, Obrzanka jechała w środę 12 września do Kębłowa po zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Obra wygrała pewnie 3:0 i może się cieszyć z awansu.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla Obry. Już w trzeciej minucie meczu Obrzanka objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzył Dawid Ratajczak, bramkarz gospodarzy ”wypluł” piłkę przed siebie dopadł do niej Marcin Masełkowski i wpakował ją do siatki. Potem Obra miała jeszcze sporo okazji, ale brakowało szczęścia.

Wreszcie w 25 minucie zrobiło się 2-0. Jacek Żak doskonale podał do Marcina Masełkowskiego, ten wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i go przelobował. Kolejną groźną akcję Obrzanka przeprowadziła w 35 minucie. Prawą stroną przedarł się Michał Gelert wbiegł w pole karne, wycofał piłkę do Marcina Masełkowskiego, ale Jego uderzenie zablokować zdołał obrońca. Drużyna gospodarzy najlepszą okazję do zdobycia bramki miała w końcówce pierwszej połowy, ale do przerwy nic już się nie zmieniło.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Obry. W 51 minucie w pole karne wbiegł Marcin Masełkowski podał jeszcze do Szymona Słomy i gdy wydawało się, że tylko formalnością będzie dołożenie nogi przez napastnika Obry i podwyższenie prowadzenia ten uderzył w bramkarza. Potem Obra miała kolejne dobre akcje i gospodarze praktycznie nie mieli nic do powiedzenie. Kolejne minuty meczu Obra cały czas dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz nie stwarzała sobie żadnych klarownych sytuacji. W 83 minucie prostopadłą piłkę do Szymona Słomy zagrał Michał Waliszewski, ten pierwszy znalazł się sam na sam i strzałem obok bramkarza ustalił wynik na 3-0.

Dąb Kębłowo – Obra Kościan 0-3 (0-2)

Bramki: Marcin Masełkowski(3,25), Szymon Słoma(83)

Obra: Rafał Biernacki, Michał Gelert, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Tomasz Kaczmarek(30.Mariusz Józefiak), Jacek Żak, Igor Rudawski(60.Kacper Borowiak), Dawid Ratajczak, Tomasz Olejnik(50.Mateusz Witomski), Marcin Masełkowski(75. Michał Waliszewski), Szymon Słoma.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0