[OSCARY 2015] W Los Angeles rozdano Oscary 2015. Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego został nagrodzony Oscarem w kategorii "najlepszy film zagraniczny". To pierwszy Oscar w tej kategorii dla polskiego filmu w historii nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nagrodę dla najlepszego filmu zdobył "Birdman" Alejandro Gonzáleza Iñárritu. Zobaczcie wyniki Oscarów 2015.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozmaitości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

andrzej (gość) (Spawacz zmiksowanych móżgów)

To wszystko prawda "spawaczu", ale tekst zbyt długi i skomplikowany dla lemingów i psl-owskich salcesonożerców. Przeciętny chodzieżak nie jest w stanie ani tekstu "ogarnąć", ani samodzielnie rzecz przemyśleć. A wyciągnąć wnioski???!!! To już zupełnie ponad siły biednego, odmóżdżonego motłochu.

Spawacz zmiksowanych móżgów (gość)

Kolejny film w którym Polacy mordowali Żydów i za to dostał Oscara. Teraz w Stanach kadry z filmu Faraon stanowią ilustrację do historii Egiptu i przeciętny Amerykanin nie wie nawet , że to kadry z filmu, myśląc ( oczywiście nie myśląc ) , że to prawdziwe zdjęcia z epoki !!! Po IDZIE, publikacjach o "polskich obozach koncentracyjnych" - Pokłosiu - już za parę lat nikt nie zaprotestuje, jak będzie się mówiło, że to tylko Polacy mordowali Żydów. Niemców nigdzie jakoś nie widać a jeśli już to w niedopowiedzeniu hitlerowcy lub naziści !!! Jakoś żaden polski reżyser ( reprezentujący polską racje stanu ) nie odpowiedział na Historię braci Bielskich z Creigiem w roli głównej ( pełną banialuk ) choć polscy dziennikarze napisali coś co w zasadzie jest gotowym scenariuszem => Prawdziwa historia Braci Bielskich !!! Owszem, jeśli w morzu filmów, reprezentujących polską racje stanu znalazłby się jeden, dwa ujawniający i takie ciemne historie Polski byłoby OK - ale jeśli są tylko takie filmy to nie jest to w porządku.]
Historia zakonnicy, która po dowiedzeniu się, że jest Żydówką i " wyskakuje" w związku z tym z zakonnych ciuszków jest raczej słabiutka jak jej wiara. Popatrzcie wokoło - który naród jest tak ekshibicjonistyczny jak Polacy ? ŻADEN - a jak Niemcy zrobili serial ( matki, ojcowie czy jakoś tak ) to się okazało, że AK to półdebile a niemieccy oficerowie to rycerze bez skazy ! Kiedy jakieś wnioski ???

ktosik (gość) (minister z kancelarii)

Też takie odniosłem wrażenie, wysłuchałem kilka innych wypowiedzi i nikt tak dennie nie dziękował, podobały mi się wypowiedzi Pań A. Trzebuchowskiej i A. Kuleszy, redaktorka zaś ... widać i słychać , że to celebrytka

minister z kancelarii (gość)

Ten Pawkikowski od IDE chyba jest z POpie...lony, bo jak można tak powiedzieć: " „Dziękuję moim polskim przyjaciołom, którzy pewnie oglądają mnie teraz w telewizji, ekipie filmowej, która siedziała ze mną w okopach. Pewnie wszyscy już są teraz pijani” .
Pięknie zareklamował Polskę !
Panie Prezydencie K. - POgratuluj mu "sukcesu" i reklamy pana narodu.