Parafie w powiecie kościańskim - w tym roku tylko jedna zmiana. Nowego proboszcza ma Krzywiń

Początek lipca to tradycyjnie czas personalnych przetasowań w parafiach. W tym roku decyzją poznańskiego arcybiskupa, wiernych z powiatu kościańskiego nie czekają duże zmiany. Nowego proboszcza ma parafia p.w. św. Mikołaja Biskupa w Krzywiniu.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© A. Szklarska-Meller)

Do niedawna proboszczem parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa w Krzywiniu był ks. Marek Szukalski, który pełnił tę funkcję od 2004 roku. Decyzją poznańskiego arcybiskupa, dotychczasowy krzywiński proboszcz będzie kierował odtąd parafią p.w. św. Wawrzyńca w Pniewach.

W Krzywiniu zastąpi go ks. prałat Józef Srogosz, do tej pory pełniący funkcję duszpasterskiego pomocnika w parafii p.w. Świętej Rodziny w Poznaniu. Nowy proboszcz święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1981 roku. W 1992 roku rozpoczął pracę w duszpasterstwie wojskowym. Był m.in. dziekanem sił powietrznych.

Zobacz też: Koncert "Cztery pory roku" w opactwie benedyktynów w Lubiniu [zdjęcia]

Kościół w Krzywiniu był jednym z pierwszych w Polsce miejsc kultu św. Mikołaja. Znajdująca się w głównym ołtarzu figura świętego pochodzi z około 1500 roku. Sama świątynia została zbudowana przez benedyktynów w dwóch etapach (1450 rok i po 1515 roku).
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię