Pierwszy etap czwartej edycji Powstańczych Biegów Przełajowych FOTO

Andrzej Rajewicz
Pierwszy etap czwartej edycji Powstańczych Biegów Przełajowych
Pierwszy etap czwartej edycji Powstańczych Biegów Przełajowych Andrzej Rajewicz
Łukasz Nowak z Czempinia wygrał pierwszy etap czwartej edycji Powstańczych Biegów Przełajowych. Zawody odbywały się w niedzielę 13 stycznia w Czempiniu.

W niedzielę rozpoczęła się teogorczna edycja niezwykłej imprezy biegowej, jaką są Powstańcze Biegi Przełajowe. Zawody mają już swoją tradycję i oprócz rywalizacji sportowej biegacze oddają także cześć powstańcom wielkopolskim. Na starcie biegu w Czempiniu stanęło 125 biegaczy nie tylko z powiatu kościańskiego.

Nie zabrakło biegowych ekip Kościan Team czy Helios Czempiń Team. Wśród startujących znalazł się także nestor kościańskich biegaczy Michał Szkudlarek. Zanim rozpoczęły się zawody, głos zabrał burmistrz Czempinia Konrad Malicki, który powitał biegaczy. Potem wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Biegacze mieli do przebiegnięcie dystans około 10 kilometrów. Jak mówili po zawodach uczestnicy, trasa była trudna. Deszcze spowodowały, że na różnych odcinkach trasy uczestnicy biegli w błocie.

Niedzielne zawody wygrał Łukasz Nowak z Czempinia, który dystans przebiegł w czasie 00:38:11. Drugie miejsce zajął Damian Glapiak z Bucza. Trzecie miejsce podium należało do Tomasza Musiała z ekipy Szymanowski Team. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Śledź z Wąbiewa. Druga była Gabriela Trzepacz z Milejowa, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Wojtaszek z Kościana.