Piłkarki z Kościana liderkami [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Piłkarki z Kościana liderkami
Piłkarki z Kościana liderkami Andrzej Rajewicz
Piłkarki z Kościan liderkami. Na zakończenie rundy jesiennej piłkarki AFC Piomarco Kościan są liderkami lubuskiej III ligi. W meczu ostatniej kolejki piłkarki wygrały ze Stilonem Gorzów 5:0.

Piłkarki z Kościan liderkami. Na zakończenie rundy jesiennej piłkarki AFC Piomarco Kościan są liderkami lubuskiej III ligi. W meczu ostatniej kolejki piłkarki wygrały ze Stilonem Gorzów 5:0.Dwa ostatnie mecze piłkarki AFC grały ze drużynami z Gorzowa, Stilonem III i IV. W pierwszym meczu rozgrywanym na wyjeździe zawodniczki z Kościana tylko zremisowały. W drugim meczu z drużyną z Gorzowa rozgrywanym w niedzielę 19 października kościanianki nie dały już szans gorzowiankom i rozgromiły je aż 5:0. Po dwa gole strzeliły Zuzanna Seńkow i Milena Szudra, a jedno trafienie uzyskała Martyna Chudzińska.

W pierwszych minutach meczu widać było dużą nerwowość u zawodniczek w obu drużynach, ale już w 8 minucie meczu zawodniczki AFC miały pierwszą okazję. Chwilę potem gospodynie miały kolejną okazję, ale bramkarka druzyny gości sparowała strzała Joanny Chwedoruk. Kilka minut potem kibice zgromadzenie na trybunach w Starym Luboszu mogli się już cieszyć z pierwszego gola AFC. Bramkę po indywidualnej akcji pięknym strzałem zdobyła Milena Szudra. Pierwsza bramka uspokoiła nerwowa grę z pierwszych minut.

W 20 minucie meczu zabrakło szczęścia Joannie Chwedoruk, kóra dobrze strzeliła, ale piłka odbiła się od słupka. Choć piłkarki Piomarco groźnie atakowały, to jednak brakowało skuteczności. Trener instruował także zawodniczki, aby dbały o ustawienie. - Nie ma środka, a gdzie krycie! - raz po raz pokrzykiwała Adam Urbanek, trener AFC Kościan. Wreszcie pod koniec pierwszej połowy udało się podwyższyć wynik. Z piłką popędziła Zuzanna Seńkow i swój rad zakończyła skutecznym strzałem.

Trzecia bramka dla zawodniczek z Kościana wpadła w pierwszych minutach drugiej połowy, a swoją drugą bramkę w meczu uzyskała Zuzanna Seńkow. Prowadzenie 3:0 uskrzydliło piłkarki AFC, które nie przerwanie atakowały i praktycznie przez całą druga połowę nie dopuściły zawodniczek Stilonu pod swoje pole karne. Kolejne okazje miała Joanna Chwedoruk, jednak wciąż nie mogła przypieczętować swojej dobrej gry bramką. Za to po raz drugi tego dnia szczęście uśmiechnęło się do Milenu Szudry, która po strzale i dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzeliła czwartą bramkę dla Piomarco.

Po strzeleniu 4 bramki, gra się trochę uspokoiła, choć ambitnie grające gospodynie wciąż dążyły do podwyższenia wyniku. Udało się to w kolejnych minutach Martynie Chudzińskiej, która pięknym strzałem z dystansu podwyższyła na 5:0. Niestety pod koniec meczu Martyna Chudzińska została sfaulowana i musiały interweniować służby medyczne. Zawodniczka nie wróciła już do gry, a kontuzja wyglądała groźnie.

Po ostanim gwizdku sędziego piłkarki z Kościana cieszyły się i dziękowały kibicom za doping. - Mamy lidera - krzyczały dziewczyny z AFC obejmując się i tańcząc w tradycyjnym kółeczku. Na koniec rundy jesiennej Piomarco AFC Kościan jest liderem lubuskiej III ligi i faworytem do awansu do II ligi.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani