PKS Racot pokonał Kalisz [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
PKS Racot pokonał Kalisz
PKS Racot pokonał Kalisz Andrzej Rajewicz
PKS Racot pokonał Kalisz. W trzecim meczu sezonu piłkarze z Racotu sprawili dużą niespodziankę pokonując faworyzowany KKS 1925 Kalisz 2:1.

PKS Racot pokonał Kalisz. W trzecim meczu sezonu piłkarze z Racotu sprawili dużą niespodziankę pokonując faworyzowany KKS 1925 Kalisz 2:1. Lepiej w spotkanie wszedł racocki zespół występujący w nowych strojach. W 9 minucie strzał Szczerbala z trudem wybił na róg Kuświk, bramkarz Kalisza. W 10 minucie po strzale Bajsztoka piłka otarła się o poprzeczkę i wpadła z powrotem w boisko.

W 16 minucie po kolejnym rzucie rożnym zmierzającą po uderzeniu Karolewicza piłkę z linii bramkowej wybił obońca z Kalisza. Był to okres dobrej i zdecydowanej gry ze strony PKS. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. Po pierwszej swojej sytuacji pomocnik KKS znalazł lukę pomiędzy obrońcami Racotu i ładnym podaniem obsłużył Ciesielskiego. Ten wyprzedził Szczerbala i po nie najlepszym przyjęciu padł jak rażony prądem w polu karnym. Ku wielkiemu zdziwieniu arbiter podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Lis.

Rozdrażniło to zawodników gospodarzy. Po ładnej akcji w 39 minucie znów w roli głównej wystąpił Szczerbal i Ciesielski. Tym razem jednak w polu karnym gości. Dynamicznie uwalniającego się spod opieki Szczerbala sfaulował Ciesielski, a Karolewicz z karnego doprowadził do wyrównania. W 44 miuncie Bajsztok szybko rozpoczął na środku boiska rzut wolny. Zagrał do Karolewicza, a ten fantastycznym strzałem z 25 metrów umieścił piłkę w okienku bramki Kuświka wyprowadzając PKS na prowadzenie 2-1!

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Bylibyśmy sobie winni gdyby stało się inaczej przez naszą skuteczność. Z takim przeciwnikiem trzeba wykorzystywać każdą nadarzającą się sytuację. Na treningach w tygodniu widziałem po zawodnikach, że wraca nasza dobra dyspozycja. Potwierdziliśmy ją dzisiaj na tle naszpikowanej zawodnikami drugo i trzecioligowymi drużyny z Kalisza – mówił po meczu Dawid Dominiczak, trener PKS Racot.

PKS Racot – KKS Kalisz 2-1 (2-1)

Bramki : Karolewicz 2x (39’ K, 44’)- Lis (33’ K)
Żółte kartki: Karolewicz, Skoracki, Bajsztok, 2x Kaczmarek – Lis, Grabowski, Gawlik,
Czerwona kartka: Kaczmarek 87’
PKS Racot: Nowaczyk- Skoracki, Browarczyk, Kasprzak, Szczerbal, Nowak (74 Żak), Sznabel, Karolewicz (89 Szulc), Kaczmarek, Bajsztok, Pudlicki (70 Czarnecki).

KKS 1925 Kalisz: Kuświk- Paczkowski, Lis, Gawlik, Chojnacki, Ciesielski, Kupczyk, Jóźwiak (30’ Gajewski), Grabowski, Jasiński, Armatys (80’ Baraniak).
Sędziował: Banasiuk (Poznań)

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!