Trening umiejętności strzeleckich z kałasznikowem w ręku i szkolenie z zakresu ratownictwa taktycznego - to najważniejsze punkty programu warsztatów, w których wzięli udział policjanci z całej Wielkopolski.

W zajęciach udział wzięło 50 instruktorów z całej Wielkopolski. Instruktorzy strzelań policyjnych z komend miejskich i powiatowych uczestniczyli w warsztatach metodyczno-szkoleniowych.

Organizatorem warsztatów był Zespół Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu.

- Przy wykorzystaniu amunicji 9 mm FX Simunition ćwiczyli elementy Czarnej Taktyki, czyli sposobu prowadzenia działań w terenie miejskim i budynkach. Zajęcia odbywały się w tzw. Killing House, który znajduje się w pomieszczeniach SPAP przy ul. Taborowej. To właśnie tam na specjalnie przygotowanych multimedialnych scenkach policjanci mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach bojowych - informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego poznańskiej policji.

Strzelnica Lizawka w Poznaniu - Mapa
ZOBACZ TAKŻE: Bal Wielkopolskiej Policji: Pierwszy taki od lat [ZDJĘCIA]


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pablo.M (gość)

http://www.sumlinski.pl/artykuly/mordercy-z-kopalni-wujek/ To po tych szkoleniach będą lepsi od swoich dowódców i ,,wychowawców,, .