Porażka Tęczy Kościan w ostatnim meczu w tym roku

Michał Dominiczak
Tęcza Kościan przegrała w ostatnim meczu w tym roku z Orlikiem Brzeg 30:27

Po porażce w ostatnim meczu z Startem Konin drużyna Tęczy Kościan udała się na ostatni mecz w tym roku do Brzegu. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie ponieważ obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli i stawką tego pojedynku było czwarte miejsce w tabeli na koniec roku.

Do Brzegu Tęcza pojechała w bardzo okrojonym składzie. Spowodowane to było licznymi kontuzjami zawodników z Kościana. Trener Dawid Nowak skorzystać mógł jedynie z dziewięciu zawodników.
Pierwsi prowadzenie w tym meczu objęli gospodarze za sprawą Łukasza Ogorzelca. Zawodnicy z Kościana odpowiedzieli natychmiastowo bramkami Daniela Olejnika oraz Damiana Krystkowiaka z rzutu karnego. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie co najmniej dwubramkowej przewagi. Dopiero tuż przed przerwą w dwudziestej siódmej minucie meczu za sprawą bramek Łukasza Ogorzelca oraz Kamila Stypińskiego zawodnicy Orlika Brzeg wyszli na prowadzenie 14:11. Podopieczni trenera Dawida Nowaka próbowali zniwelować stratę, jednak konsekwentna gra w obronie gospodarzy nie pozwoliła na to i ostatecznie do szatni zawodnicy schodzili przy prowadzeniu gospodarzy 16:12.

Druga część meczu lepiej rozpoczęła się dla Tęczy. Pierwszy bramkę zdobył Damian Krystkowiak a chwilę później stratę do rywala zmniejszył Dawid Graf. Niestety kolejni bramkę zdobyli gospodarze i za sprawą Waldemara Cichonia znów prowadzili trzema bramkami. Gra w drugiej cześci spotkania była bardzo wyrównana. Gra toczyła się bramka za bramkę do czterdziestej ósmej minuty. Wtedy na przestrzeni pięciu minut zawodnicy Orlika Brzeg zdobyli cztery bramki tracąc przy tym tylko jedną. Na siedem minut przed końcem gospodarze prowadzili 27:21. W końcówce meczu zawodnicy z Kościana zdołali zmniejszyć rozmiary porażki i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 30:27.

Porażka z Orlikiem Brzeg spowodowała, że w ligowej tabeli Tęcza spadła na piątą pozycję. Kolejny mecz o punkty zawodnicy z Kościana rozegrają 19 stycznia. Przeciwnikiem podopiecznych Dawida Nowaka będzie zespół Sparty Oborniki.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Daniel Olejnik oraz Eryk Napieralski po 7, Dawid Graf, Damian Krystkowiak oraz Dawid Wesołek po 4, Tomasz Piątek 1.

Trener Dawid Nowak: Na mecz pojechaliśmy zaledwie w dziewięciu. W obronie zagraliśmy zbyt pasywnie. Ponadto już od trzech meczu nasza skuteczność na rozegraniach pozostawia wiele do życzenia. Bardzo Dorze spisali się natomiast skrzydłowi Daniel Olejnik oraz Eryk Napieralski którzy łącznie rzucili 14 bramek. Można powiedzieć, że o wyniku zdecydowało ostatnie pięć minut pierwszej połowy.