21 lutego w krakowskiej Tauron Arenie zagra legenda brytyjskiego rocka. Na koncert zostały jeszcze ostatnie bilety. W oczekiwaniu na występ Queen z Adamem Lambertem, przypominamy wrocławski koncert zespołu z 2012 roku.

7 lipca 2012 roku Queen zagrali na Stadionie Wrocław z ramach festiwalu Rock in Wrocław. Tego wieczoru, przed Brytyjczykami zaprezentował się jeszcze zespół Ira oraz amerykańska grupa Mona.

Queen został utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury'ego. Do dziś zespół nagrał 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych. Liczbę sprzedanych płyt szacuje się na 300 milionów. Na swoim koncie mają zarówno rekord Guinessa za najlepszy przebój minionego 50-lecia, jak i własną gwiazdę w Hollywood. W 2007 r. słuchacze BBC Radio uznali Queen za najlepszą brytyjską grupę muzyczną wszechczasów.

Od śmierci Freddiego Mercurego w 1991 roku, Brian May i Roger Taylor kontynuowali koncerty samodzielnie lub z zaproszonymi wokalistami. Członkowie Queen z Adamem Lambertem, nowym wokalistką zespołu spotkali się podczas finału ósmej edycji programu "American Idol" w maju 2009 roku. Wykonali wtedy wspólnie wykonali utwór "We Are The Champions". To wydarzenie zapoczątkowało pomysł na dalszą współpracę. Po raz pierwszy, Lambert oficjalnie wystąpił z zespołem Queen na zakończenie gali MTV Europe Awards w listopadzie 2011 roku.

Sobotni koncert w Krakowie rozpocznie się o godzinie 20. Otwarcie bram Tauron Areny zaplanowano na 18:30.

Koncert Queen w Krakowie - bilety


W sprzedaży dostępne są jeszcze bilety na sobotni koncert w Tauron Arenie. Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:

- I kat.: 295 / 315 zł - WYPRZEDANE
- II kat.: 210 / 230 zł - WYPRZEDANE
- GOLDEN CIRCLE EARLY ENTRANCE: 495 / 515 zł - WYPRZEDANE
- GOLDEN CIRCLE: 385 / 405 zł
- PŁYTA: 280 / 300 zł
- VIP: 1200 zł - SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
- PREMIUM: 770 zł - SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

Koncerty w Polsce

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

7081 (gość)

Płacić tyle kasy za takie G... Złotówki bym nie dał, a tylko żądał dopłaty za mękę...

krystian (gość)

Byłem na wystepie Lamberta i Queen w Niemczech.Został wygwizdany, a komentarze krytyków muzycznych okresliły Lamberta jako Macho ,co podoba sie tylko młodym kobietom ale głos ma przecietny i jego wystep szkodzi renomie zespołu.Zdecydowanie odradzam.Szkoda kasy.