Radni Czempinia za większą pensją dla burmistrz Konrada Malickiego. Uchwałę w sprawie podwyższenie zarobków burmistrza radni przegłosowali podczas V sesji rady, która odbyła się w czwartek 19 lutego.

Radni Czempinia za większą pensją dla burmistrz Konrada Malickiego. Uchwałę w sprawie podwyższenie zarobków burmistrza radni przegłosowali podczas V sesji rady, która odbyła się w czwartek 19 lutego. Podczas sesji radni przegłosowali także m.in. uchwały w sprawie wyodrębnienia z budżetu puli pieniędzy na fundusz sołecki oraz kryteriów obowiązujących w rekrutacji dzieci do gminnych przedszkoli.

W czasie czwartkowej sesji radni mieli także przegłosować ustalenie stawek za wynajem i korzystanie z gminnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Ten punkt został jednak wycofany z obrad sesji. Zamiast tego radny Maciej Głochowiak w imieniu klubu radnych „Niezależni” zaproponował do porządku obrad uchwałę w sprawie podniesienia zarobków burmistrza Czempinia.

Zobacz także:Włamanie do domu w gminie Śmigiel

Jego propozycja została przegłosowana, ale doszło także to sporej kontrowersji. - Jako radny niebędący członkiem klubu „Niezależni” nic nie wiedziałam, że klub ten przygotował taki projekt uchwały. Nikt ze mną tego nie konsultował. Jestem zaskoczony - mówił radny Wojciech Adamski. W podobnym tonie wypowiadali się inni radni nie należący do klubu „Niezależnych” , czyli Robert Itkowiak, Jarosław Konieczny i Stanisław Turno. Wszyscy oni wyrazili wolę na to, że burmistrz Czempinia powinien zarabiać więcej niż do tej pory, ale byli zaskoczeni trybem i formą wprowadzenie uchwały w tej sprawie pod obrady.

- Jako największy klub radnych mieliśmy do tego prawo. Zapowiadaliśmy już dwa miesiące temu, kiedy przegłosowywaliśmy pierwszą uchwałę o zarobkach burmistrza, że podniesiemy pensję burmistrzowi, bo jego zarobki są najmniejsze wśród włodarzy miast w naszym powiecie. Uchwałę przygotowaliśmy po dyskusji i analizach wewnątrz klubu. Mamy większość w radzie i takie są prawa demokracji - mówił po sesji wnioskodawca uchwały Maciej Głochowiak.

W uchwale podnoszącej zarobki burmistrza zapisano, że nowa pensja włodarza gminy będzie wynosiła 5500 wynagrodzenia zasadniczego, 1800 zł dodatku funkcyjnego oraz dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Podczas sesji 8 grudnia 2014, kiedy radni przegłosowywali po raz pierwszy pensję Konradowi Malickiemu stawki zapisane w uchwale wynosiły: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 600 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 1 200 zł, dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 25% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Urząd miasta

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

czempiniak (gość) (olo)

Ja myślę że Ten Pan nie chce pamiętać ,że kiedykolwiek był Dyrektorem po tym jak zakończył to" dyrektowanie"

czempiniak (gość) (Tolek)

W tej Gminie był radny o imieniu Tolek i Mam wrażenie ,że wszyscy są szczęśliwi , że Ten Pan już nie udziela się społecznie , łącznie z tymi , których popierał . Jego śpiew i mowy oratorskie zapadły słuchaczom na długo , także nie próbuj go naśladować .No Cóż była radna była myszką o małym rozumku i nie dziwo ,że się bała kotów.

czempiniak (gość) (wang)

Radni PZK wraz z jak go nazywasz Jurkiem nie mogli szanować prawa gdyż go nie potrafili przyswoić sobie
u. o.s.g. z 1990 r. ich indolencję nieraz wykazywał radny Sankiewicz. Śmiech na sali, radny Adamski do chwili obecnej nie wie , że nie można wycofać projektu uchwały z porządku obrad w trakcie procedowania nad nim.Następni radni zabierający głos wieszczący spisek Klubu Radnych Niezależnych wraz z klakierami tj. byłymi radnymi Fabisiem, Wielińskim, Tylińskim nie wiedzą ,że radni obradują na sesjach rady i obrady te są jawne.Dobrze , że wyborcy zauważyli ich nie kompetencje.

wang (gość)

No tak był Jurek przewodniczącym to szanowali radni prawo, jest Krzychu to prawo tak wygląda jak on.

olo (gość)

Panie dyrektorze Adamski- jak tak pan pozwoli , na takie lekceważenie Rady? Nie jest wam wstyd?

Tolek (gość)

Kompanijka zgranych kotów jak mówiła dawniejsza radna . Teraz Panowie i Panie czas na podwyżkę diet- w skali powiatu macie najniższe. Jak tak można za takie marne pieniądze pracować? Pytanie: kto rządzi w Gminie/ Malicki? Nie! Zootechnik? Tak!