W Starych Oborzyskach bohaterem dnia był tej niedzieli Święty Mikołaj. To drugi patron tamtejszej parafii, ale mieszkańcy wsi spotkali się nie tylko na odpuście ku jego czci, lecz także na specjalnym jarmarku.

Z okazji odpustu mszę. św. odprawił w Starych Oborzyskach biskup Zdzisław Fortuniak. - Nasz Święty Mikołaj nie ma nic wspólnego ze starszym panem z siwą brodą ubranym w czerwony kubraczek, który został stworzony na potrzeby reklamowe koncernu sprzedającego napoje. Nasz Święty Mikołaj to dobry biskup z Mirry - przypomniał biskup Zdzisław Fortuniak.

W odpuście, poza parafianami wzięli udział Andrzej Jęcz, kościański starosta oraz Henryk Bartoszewski, wójt gminy Kościan. Po mszy św. przed kościołem odpalone zostały lampki na choince. Pojawiły się też Mikołaje z siwymi brodami i w czerwonych kubraczkach, które rozdawały dzieciom cukierki.

Jarmark Świętego Mikołaja przygotowano w domu katechetycznym. Można było podczas niego obejrzeć i kupić dzieła mieszkańców wsi, min. haftowane obrazy autorstwa Heleny Bachorz, Urszuli Katarzyńskiej i Małgorzaty Ciesielskiej oraz ręcznie robione świąteczne kartki. Była też kawiarenka, w której można było posłuchać śpiewu wykonywanego na żywo przez chórzystów. Podczas jarmarku wystawione były także prace - plon warsztatów prowadzonych w Starych Oborzyskach dla pań oraz dzieci i młodzieży.

Przez ostatnie dwa miesiące dzięki dotacji z funduszy unijnych odbyły się w Oborzyskach m.in. warsztaty artystyczne dla dzieci, kurs decoupage dla pań, a także m.in. wizażu, czy fotografii. Efekty tych działań również można było obejrzeć podczas jarmarku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. ręcznie robione bombki. Wystawione zostały też prace przygotowane na konkursy: fotograficzny "Anioły są wśród nas" oraz na najładniej udekorowany piernik.

Po południu w sąsiednich Nowych Oborzyskach biskup Zdzisław Fortuniak poświęcił figurę Matki Bożej odnowiona przez mieszkańców wsi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!