Tęcza Kościan pokonała Lidera Swarzędz 33:29

Michał Dominiczak
Tęcza Kościan w sobotę udała się na mecz z Liderem Swarzędz. W pierwszej rundzie w Kościanie Tęcza pokonała zespół ze Swarzędza 34:26.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Tęczy. Pierwszą bramkę w meczu zdobył będący ostatnio w bardzo dobrej formie Dawid Graf. Lider odpowiedział już w kolejnej akcji. Bramkę na jeden do jednego zdobył Mateusz Napierała. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie co najmniej dwubramkowej przewagi. Dopiero w dwudziestej piątej minucie za sprawą dwóch trafień Damiana Potockiego drużyna ze Swarzędza objęła prowadzenie 14:12. Zawodnicy Tęczy Kościan nie poddawali się i jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania. Na dwie minuty przed przerwą gospodarze cały czas prowadzili dwiema bramkami, ale w tym momencie sprawy w swoje ręce zabrał Eryk Napieralski i zdobywając dwie bramki doprowadził do wyrównania. Do szatni więc obie drużyny schodziły przy wyniku 16:16.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do tego co mogliśmy obejrzeć w pierwszych trzydziestu minutach meczu. Tęcza jako pierwsza zdobyła bramkę, ale drużyna gospodarzy bardzo szybko doprowadziła wyrównania. Przełomowy moment nastąpił pomiędzy czterdziestą a pięćdziesiątą pierwszą minutą. Podopieczni trenera Dawida Nowaka zdobyli dziewięć bramek tracąc przy tym zaledwie jedną. Na osiem minut przed końcem meczu Tęcza prowadziła różnicą sześciu bramek. Zawodnicy ze Swarzędza próbowali jeszcze odrobić starty, jednak nie wystarczyło już na to czasu. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała Lidera Swarzędz 33:29.

Trener Dawid Nowak po meczu: Kolejny raz zagraliśmy bardzo dobry mecz w ataku. W obronie niestety popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Na szczęście od 40 minuty zmieniliśmy kilka detali w obronie i to pozwoliło nam odskoczyć na kilka bramek. Niestety trochę za wcześnie uwierzyliśmy w to, że zwycięstwo jest już przesądzone i drużyna ze Swarzędza w końcówce się do nas zbliżyła. Bardzo cieszą punkty zdobyte na wyjeździe. Szczególnie, że nie leżą nam mecze wyjazdowe ze słabszymi przeciwnikami na ich terenie.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Dawid Wesołek 6, Daniel Olejnik, Tomasz Piątek po 5, Kamil Napierkowski, Eryk Napieralski i Damian Krystkowiak po 4, Kamil Gessner 3, Dawid Graf oraz Adam Ryba po 1.

Cracovia wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Dublet Airama Cabrery (napisy)