Tęcza Kościan pokonała Spartę Oborniki 37:23 [GALERIA]

Michał Dominiczak
Zawodnicy Tęczy Kościan w sobotę dziewiętnastego stycznia rozegrali pierwszy mecz drugiej rundy. Przeciwnikiem Kościańskiej drużyny był zespół Sparty Oborniki. We wrześniu w meczu pierwszej kolejki drugiej Ligii Tęcza Kościan pokonała Spartę Oborniki 24:22.

Pierwsza na prowadzenie w tym meczu wyszła Tęcza. W drugiej minucie bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Tomasz Piątek. Drużyna z Obornik szybko odpowiedziała trafieniem Huberta Narożnego. Od tego momentu zawodnicy z Kościana zdobyli aż pięć bramek z rzędu. Dopiero w dziesiątej minucie drugą bramkę dla gości rzucił Kacper Łyszczarz. Tęcza cały czas kontrolowała przebieg gry i nie pozwalała rywalom zbliżyć się do siebie. W dwudziestej minucie meczu za sprawą bramki Dawida Grafa Tęcza prowadziła już sześcioma bramkami. Dobra i konsekwentna gra w obronie oraz dobra skuteczność w ataku pozwoliła Tęczy powiększyć jeszcze przewagę nad rywalami. Do szatni podopieczni Dawida Nowaka schodzili prowadząc różnicą aż dziewięciu bramek. Na tablicy świetlnej widniał wynik 18:9.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia gości. Adama Noskowiaka pokonał Filip Januchowski. Tęcza odpowiedziała momentalnie za sprawą dobrze spisującego się tego dnia Damiana Krystkowiaka. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. W trzydziestej siódmej minucie dwudziestą drugą bramkę dla Tęczy ładnym rzutem zdobył Daniel Olejnik. Od tego momentu Kościańska drużyna zdobyła dziewięć bramek na co goście z Obornik odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. W czterdziestej szóstej minucie meczu Tęcza prowadziła 30:16. Ostatnie minuty meczu upłynęły na wymianie ciosów. Raz bramkę zdobywała drużyna z Kościana by momentalnie padła odpowiedź ze strony gości. Ostatecznie Tęcza pokonała Spartę Oborniki 37:23.
Kolejne spotkanie Tęcza rozegra za tydzień na wyjeździe we Wrocławiu gdzie zmierzy się z miejscowym Śląskiem.

Trener Dawid Nowak po meczu: Nie takiego przebiegu spotkania się spodziewaliśmy. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania i gdzieś dopiero w końcówce rozstrzygnięcia wyniku na naszą korzyść. Wynik ułożył się w piętnastej minucie, i myślę że my zagraliśmy bardzo dobrze. Słabszy mecz przytrafił się naszym rywalom. Obawialiśmy się tego meczu ale wynik jest świetny i należy się z tego cieszyć. Sparta Oborniki to rywal bardzo groźny. Jak tabela pokazuje są tuż za nami więc tym bardziej zwycięstwo bardzo cieszy. Widać już duża różnicę w samych przygotowaniach do meczu. Dołączyli do nas juniorzy i w końcu możemy solidnie potrenować i efekty widoczne są już w pierwszym meczu. Za tydzień jedziemy do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. W Kościanie po słabym meczu przegraliśmy. Musimy tam zagrać swoje i myślę że trzy punkty możemy przywieźć do Kościana.

Marek Arciszewski trener Sparty Oborniki: Mecz pod kontrolą gospodarzy. Tęcza Kościan przez całe spotkanie kontrolowała wynik. Przyjechaliśmy dzisiaj w trochę okrojonym składzie co spowodowane było kontuzjami naszych zawodników. Widoczna była na parkiecie młodość. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał junior urodzony w 2001 roku Filip Januchowski. Uważam że dobrze się zaprezentował i zasłużył na to wyróżnienie. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa a my musimy trenować dalej i zbierać doświadczenie w takich meczach i próbować swoich sił w kolejnych spotkaniach.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Daniel Olejnik 6, Dawid Graf i Kamil Napierkowski po 5, Kamil Gessner i Damian Krystkowiak po 4, Wojciech Weiss, Dawid Wesołek oraz Tomasz Piątek po 3, Eryk Napieralski i Jacek Idziak po 2.

Tęcza Kościan – Sparta Oborniki 37:23(18:9)

Siedem goli na Anfield, Liverpool pokonał Crystal Palace 4:3. "Odczułem ulgę. Mecze można wygrywać w różny sposób" (napisy)